Vydūno gimnazijoje – muzikali UNESCO diena

vyduno gimnazija_unesco_dienaŠilutės Vydūno gimnazijoje paminėta UNESCO diena. Šiemet ji buvo šventiška, nes svečiavosi mokytojų ir mokinių grupė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos. Radviliškiečiai pasidalijo savo patirtimi UNESCO asocijuotų mokyklų tinkle, parodė meninę programą.

Susitikime išklausytas nacionalinės UNESCO atstovės mokyklų tinklui Lilianos Bugailiškytės-Lideikienės virtualus sveikinimas, mokytojų ir mokinių pranešimai apie UNESCO ASPnet tinklo naujoves, mokiniai pristatė pernai vykdytus projektus. Viešnios iš Radviliškio – direktoriaus pavaduotoja Skirmantė Petraitienė ir biologijos mokytoja Asta Šmukštienė pasidalijo savo mokyklos veiklos UNESCO tinkle ypatumais, daug dėmesio skyrė gamtamoksliniams dalykams.

Po pertraukėlės visi išgirdo svečių atliekamą roko operą „Meilė ir mirtis Veronoje“, teatro grupei akompanavo grupė „Ratai“.

Bet UNESCO diena paminėta ne tik aktų salėje. Mokiniams buvo organizuotos dvi specialios pamokos, jų metu žiūrėta dokumentinė istorinė laida „Lietuvos kolumbai“, kurioje pristatytos iškilios Lietuvos asmenybės, tarpukariu garsinusios šalies vardą pasaulyje ir palaikiusios ryšius su Indija. Klasės gavo užduotis paruošti po stendą, susijusį su filme matytomis asmenybėmis arba kitais iškiliais žmonėmis, puoselėjusiais ryšius su Indija, sanskrito kalba. Šie stendai bus eksponuojami gimnazijoje gegužę, indų viešnagės metu. Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai jau yra parengę fotodarbų parodą „Čia Lietuva, čia mano namai“, kurią veš į Indiją.

UNESCO dieną rengė gausus būrys aktyvių gimnazistų, tarp jų ir ASEF projektų (du iš jų yra gavę auksinius apdovanojimus) dalyviai, mainų su Indija grupės vadovės mokytojos Lolita Kučinskienė ir Marytė Lukošaitienė.

Mokytojos Lolitos žodžiais tariant, UNESCO dienos renginiai pasėjo taikos grūdą, kuris augs ir augins mus dar geresniais, taikesniais bendruomenės nariais. Nes tokia ir yra pagrindinė UNESCO misija – puoselėti taikos kultūrą ir bendradarbiavimą visais įmanomais lygmenimis.