Vydūno gimnazistai viešėjo Europos Parlamente

 

vyduno gimnazija_europos_parlamente1Būrys vydūniečių keliavo po Europą: aplankė Vokietijos miestus Niurnbergą ir Rotenburgą prie Tauerio, Čekijos sostinę Prahą, o pagrindinis kelionės tikslas buvo viešnagė Strasbūre.

Ši šešias dienas trukusi kelionė – tai garbinga dovana gimnazijos PIKʼo (Pilietinių iniciatyvų klubo) komandai, sutelktai istorijos mokytojų Lilijos ir Sauliaus Zdanevičių. Trečiųjų klasių gimnazistai Gintarė Skrodenytė, Benas Taroza, abiturientai Kamilė Eskytė, Dovydas Martinkus, Povilas Misevičius, Mintautė Petrauskaitė, Augustas Petrošius, Kristupas Raicevičius, Emilija Skrodenytė, Violeta Vilniškytė lapkričio mėnesį Klaipėdoje vykusiame „Euroscolos“ konkurso finale laimėjo pirmąją vietą ir pelnė galimybę Europos Sąjungos lėšomis apsilankyti Europos Parlamente.

Viešnagės Strasbūre metu vydūniečiai, kartu su kitų Europos šalių komandomis nugalėtojomis visą dieną praleido Europos Parlamento posėdžių salėje. Jie dirbo parlamentarų vietose, susibūrę į komitetus svarstė ES aktualius klausimus, diskutavo, balsavo, darbo dienos pabaigoje priėmė rezoliuciją.

„Tokia patirtis yra labai svarbi jaunam žmogui, ji padeda suprasti, koks sudėtingas dalykas yra politika, kodėl reikia būti atsakingu piliečiu ir pareikšti savo balsą, kai renkame žmones, kurie atstovaus Lietuvai“, – kelionės patirtį apibendrino abiturientė Violeta, viena PIKʼo komandos narių.

Beje, PIKʼo komanda savo iškovota dovana draugiškai pasidalijo su dar keletu smalsių gimnazistų ir mokytojų ir priėmė juos keliauti drauge.