Vydūno savaitė „Sveikata. Jaunumas. Grožė“

vyduno savaiteVydūno gimnazijoje vyko tradicinės Vydūno savaitės, pavadintos „Sveikata. Jaunumas. Grožė“, renginiai.

Pirmadienį gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta į asamblėją, kurioje svečiavosi Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė.
vyduno savaite J.Jatautas
Kitomis dienomis vydūniečių laukė interaktyvi pamoka iš Kauno miesto muziejaus, gimnazistų projektinių darbų pristatymo konferencija, jogos ir kvėpavimo pamokos, estafetės, jaunųjų kūrėjų popietė, biologijos viktorina, projektas „Mano mažoji palangė“, o vienos pietų pertraukos metu sveikai užkandžiauta drauge su klasės draugais ir auklėtojais.

Gimnazijoje lankėsi ir paskaitas skaitė svečiai. Jonas Jatautas, pirmasis  gimnazijos direktorius, su dvyliktokais kalbėjosi ir apie Vydūną, ir ne tik apie jį. Farmacininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius pasakojo apie sveikatą.

Pirmų klasių gimnazistai buvo pakviesti į direktorės Marinos Stirbienės paskaitą „Vydūno filosofijos bruožai gimnazijoje“. Vėliau jie įgytas žinias apie Vydūną ir Vydūno gimnaziją  pasitikrino konkurse, surengtame tik pirmokams.
Mokyklos koridorius visą savaitę puošė nuotraukų parodos: „Vydūniškos rankos“, „Vydūno gyvenimo akimirkos“, „Vydūno citatos“.

Kiekvienas galėjo atrasti sau naudingos ir įdomios veiklos. Pavyzdžiui, tradiciniame Vydūno diktante šiemet dalyvavo šeimų atstovai: ir mokiniai, ir jų mamos, dirbančios gimnazijoje.

Savaitės renginius organizavo antrokės Eglė Eidukytė, Urtė Milkintaitė, Greta Jurgutytė, Gabrielė Beržinytė ir Emilija Jurgutytė. Tai jų projektinis darbas. Šio projektinio darbo vadovė – Aurelija Žymančienė.

Gimnazistės džiaugėsi, kad visi tikslai buvo įgyvendinti. „Aišku, vieni dalykai sekėsi sklandžiau, kiti ne taip sklandžiai, bet vis dėlto savo tikslą pasiekėme – Vydūno savaitė nuskambėjo garsiai“, – tvirtino Eglė, viena iš organizatorių.