Vyrų ir moterų kovos su šalmais ir be šalmų

boksas vika gudziunaite2013 metų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, surengtas Vilniuje, pritraukė gausybę žiūrovų – visi net netilpo į Vilniaus pedagoginio universiteto salę. Šilutiškių boksininkų trenerio Vinco Murausko manymu, tokį antplūdį paskatino tai, kad buvo kovojama be šalmų.

Taigi daugiau nei dešimtmetį sklandančios kalbos, kad mėgėjų bokse vertėtų atsisakyti šalmų, šįkart virto realybe. Tiesa, tokia naujovė galioja tik vaikinams, o merginos ir toliau kovos, kaip įprasta, – su šalmais.

Ringe – moterys

Treneris V.Murauskas labai džiaugiasi jo auklėtinės Vikos Gudžiūnaitės pasiekimais. Ji pirmą kartą jėgas išbandė Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionate ir iškovojo medalį.

Jos svorio kategorijoje (iki 69 kg) kovojo dar šešios boksininkės, merginos kovojo 4 raundus po 2 minutes. Dvi varžoves iš Klaipėdos Vika įveikė, trečią kovą ji pralaimėjo vos vienu tašku kaunietei D.Grigaitei (būsimai Lietuvos bokso čempionei), bet vis tiek pasipuošė bronzos medaliu.

V.Gudžiūnaitė šiuo metu gyvena ir mokosi Klaipėdoje. Šiemet ji turi baigti mokslus ir įgyti psichologės diplomą.
Paklausta, kodėl pasirinko šią sporto šaką, Vika žaviai nusišypsojo ir papasakojo, kad pirmiausia lankė šokius, bet netrukus paviliojo boksas. Vienas kursiokas jai pasiūlė lankyti Tailando bokso (muay thai) treniruotes. Pasitreniravusi metus, mergina panoro išbandyti kitą kovos meną – boksą.

Jos draugas Vadim Gridiajev tokį norą palaikė ir rekomendavo: „Jei nori boksuotis, tai geresnio trenerio nei Vincas Murauskas nerasi“.

Vika jau metus važinėja iš Klaipėdos į treniruotes Šilutėje pas šį trenerį.

V.Murauskas sportininkei negailėjo pagyrų. Ši miela mergina – atakuojanti boksininkė, jau turėjusi 15 kovų. „Jai dar reikia įgauti daugiau patirties ir tikrai nudžiugins aukso medaliu“, – neabejoja treneris.

Vyrų kovos

Ir Šilutės vyrams pavyko parsivežti Lietuvos bokso čempionato medalių.

Edgaras Skurdelis svorio kategorijoje iki 60 kg iškovojo sidabrą. Finale jis susitiko su Gyčiu Vaitkumi iš Klaipėdos. Edgaras jau trečią kartą pralaimi šiam varžovui, bet, kai kurių specialistų nuomone, nepelnytai. Šių dviejų boksininkų kovą galite pažiūrėti www.youtube.com ir susidaryti savo nuomonę.

Dar viena kova, dėl kurios kyla diskusijos – Evaldo Petrausko susitikimas ringe su E.Stanioniu. Evaldas, nukamuotas gripo, po dviejų savaičių gydymosi ryžosi stoti į ringą ir netgi į dviem laipteliais aukštesnę svorio kategoriją (69 kg). Pirmoje kovoje jis nesunkiai įveikė vilnietį A.Volkovą, vėliau pranašesnis buvo ir už varžovą iš Tauragės M.Palionį bei pasiekė finalą. Gaila, bet finale nepavyko iškovoti aukso, nes, teisėjo sprendimu, dviem taškais pranašesnis buvo kaunietis E.Stanionis.

Iš vaizdo įrašo, kurį taip pat galite pamatyti www.youtube.com, susidaro vaizdas, kad Evaldas spaudė varžovą, o jis tik lakstė iš vienos ringo pusės į kitą. Bet teisėjų verdiktas yra neginčijamas. Tad Evaldas Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionate tapo antros vietos laimėtojas.

Šilutiškis Paulius Petronius (sv. kat. iki 75 kg) pirmose dviejose kovose įveikė varžovus iš Pasvalio bei Kėdainių. Finale susitikimas su M.Balčiausku truko tris raundus – tris minutes. Deja, pranašesnis buvo M.Balčiauskas, ir P.Petronius liko II vietoje.

Giedrius Sadeckas varžėsi +91 kg svorio kategorijoje. Pirmąją kovą prieš pasvalietį J.Levicką jis laimėjo. O antroje kovoje susitikęs su M.Valavičiumi (Kaunas) nusileido varžovui ir nepateko į pusfinalį.