Vytauto Didžiojo universitetas kviečia gimnazistus pabūti studentais

VDUSeptintus metus iš eilės Vytauto Didžiojo Universiteto studentų atstovybės organizuojamas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ vėl renka būrį moksleivių, kurie galės išbandyti studento kėdę.

Projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ vyks spalio 19-23 d., lapkričio 2-6 d. bei 16-20 d. Vytauto Didžiojo Universitete.

Didelę svarbą įgaunantis renginys 10-12 klasių moksleiviams suteikia galimybę susipažinti su studijomis, studentais bei dalimi veiklos susijusios su studijomis. Taip pat pabandyti paliesti savo pasirinktos krypties studijų dalykus.

„Šis projektas yra paplitęs visos Lietuvos mąstu, orientuojamės į moksleivius ne tik iš Kauno mokyklų, bet ir mažesnių miestų bei miestelių. Projekto dalyviai turi galimybę savaitę pabūti studentais – jie eina į pasirinktos studijų krypties paskaitas, dalyvauja universiteto organizuojamuose renginiuose, iš kitų miestų atvykę moksleiviai – savaitę gyvena VDU bendrabučiuose“, – apie projektą pasakoja VDU SA ryšių su visuomene komiteto koordinatorė Raimonda Smailytė.

Raimonda pasakoja apie kitą veiklą, kuria užsiima moksleiviai projekto metu: „Moksleivių kiekvieną vakarą laukia VDU Studentų atstovybės organizuojamos pramogos: karaoke vakarai, protmūšis, stalo futbolas ir t.t. Atvykusius iš kitų miestų moksleivius stengiamės supažindinti su Kaunu vedžiodami juos po žymiausias miesto vietas, muziejus, parodas“.

Labai svarbu paminėti, jog moksleiviai ne tik susipažins su universitetu, bet ir turės galimybę stojant į Vytauto Didžiojo universitetą išankstiniu stojimu arba pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą (vnf) ne per LAMABPO sistemą gauti papildomai 0,5 balo prie bendro konkursinio balo. Tačiau tokią galimybę turi tik projekte dalyvavę moksleiviai.

Jau kelerius metus iš eilės sėkmingas projektas kviečia moksleivius iš visos Lietuvos pamatyti studijas iš arti. Kiekvienas užsiregistravęs moksleivis turi galimybę pasirinkti norimą studijų programą iš visų galimų, kurią jis planuoja studijuoti baigęs mokyklą. Tokiu būdu moksleiviai turi galimybę įsitikinti, jog studijos yra kokybiškos, įdomios ir būtent jo pasirinkta specialybė yra įdomi ir mokiniui tinkanti individualiai.

Moksleiviai kartu su studentais lanko paskaitas, dalyvauja universiteto organizacijų veikloje, susipažįsta su dėstytojais, pasisemia patirties, kuri gali atnešti daug naudos renkantis būsimas studijas, bei susipažįsta su universiteto tvarka. Šis projektas – tai unikali galimybė gauti savaitės trukmės studento stažą, dar būnant moksleiviu.

Bus renkamos trys grupės moksleivių, kurie atvyks skirtingomis dienomis. Moksleiviai bus aprūpinti maistu bei nakvyne visą jų buvimo laikotarpį. Projekto organizatoriai pasirūpina ir sklandžiu moksleivių paskaitų lankomumu bei kita veikla, todėl moksleiviai gali artimiau susipažinti su studijomis bei studentišku gyvenimu iš pirmųjų lūpų ir nepasiklysti VDU erdvėse.
Viso projekto metu su moksleiviais draugaus mentoriai, kurie atsakinės į iškilusius klausimus bei padės nepasiklysti universitete.

Daugiau informacijos teikia VDU studentų atstovybė, tel. (8 37) 32 79 71.