Z.Vaigauskas: „Šilutės-Pagėgių rinkimų apygarda kelia susirūpinimą”

Rinkimų sąžiningumas Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje VRK vadovui kelia susirūpinimą. / Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Keliose rinkimų apygardose gali būti anuliuoti rinkimų rezultatai. Tarp jų – Zarasų-Visagino bei Vilniaus-Trakų apygardos. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėl to apsispręsti turi iki sekmadienio.

Tai DELFI patvirtino VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Jis neatmeta galimybės, kad bus svarstomas ir visų rezultatų anuliavimo klausimas, tačiau tokią galimybę VRK vadovas laiko labai menkai tikėtina.

Be Zarasų-Visagino, yra dar kelios apygardos, kur rinkimai gali būti skelbiami iš naujo. Tarp tokių Z.Vaigauskas paminėjo Vilniaus-Trakų apygardą, kurioje išryškėjo įdomios pirmumo balsų tendencijos, bei kelias kitas.

„Svarstomos ir kitos apygardos. Tikrinami skundai. Atvirai pasakius, nėra labai daug tų apygardų. Zarasai-Visaginas, kiek man žinoma, yra labiausiai susirūpinimą kelianti apygarda. Taip, Vilnius-Trakai taip pat. Šilutės-Pagėgių – taip pat“, – vardijo VRK vadovas.

vaigauskasŠilutės-Pagėgių apygardoje tarp partijų laimėjo „Tvarka ir teisingumas” (24,22 proc.), o vienmandatėje pirmas dvi vietas užėmė „tvarkietis” Kęstas Komskis bei socdemas Artūras Skardžius.

Z.Vaigauskas teigė, jog galimybė anuliuoti visus rinkimų rezultatus nėra atmesta. Tačiau tikimybę, kad tai įvyks, pagal dabar surinktą informaciją, VRK vadovas laiko labai maža.

„Balsavo gerokai daugiau negu milijonas žmonių. Kiek mes turime sukčiavusių, tų, kurie balsavo paveikti? Tūkstantį? Dešimt tūkstančių? Galime bandyti įvertinti. Aišku, kad tai yra tokia dalis, kuri vargu, ar pasiekia vieną procentą. Nesakau, kad su tuo reikia taikstytis. Matyt, prieš tą procentą ar dešimtąją dalį procentų reikia kariauti kitokiais būdais. Atimti iš visų, vėl iš naujo (skelbti rinkimus – DELFI), pratęsti dabartinio Seimo darbo laiką. Tai nėra tokie jau paprasti sprendimai“, – aiškino Z.Vaigauskas.

Paklaustas, ar tokia tikimybę egzistuoja, VRK vadovas buvo skeptiškas. „Mano galva, labai mažai. Teorinė daugiau. Reikėtų turėti labai daug faktų. O pas mus, manyčiau, tų faktų nėra tiek. Tik kai kuriose savivaldybėse“, – reziumavo Z.Vaigauskas.

delfi