Žaliuos gimnazistų pasodintos 20 liepaičių

liepaites sodina_gimnazistaiAnksčiau nei visuotinio miškasodžio dieną – trečiadienį – 20 gerokai ūgtelėjusių liepaičių pasodinta Šilutėje, Dariaus ir Girėno gatvėje. Tai dviejų dešimčių Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų moksleivių ir jų mokytojų, dalyvaujančių pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą“, sumanymas.

Moksleiviams talkino Šilutės seniūnija, sodinukus dovanojo Šilutės miškų urėdija.

Mažina nesveiką konkurenciją

Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų istorijos mokytoja Laima Toliušienė nuo šių metų vasario dalyvauja projekte „Kuriame Lietuvą“. Vienas iš gimnazistų iškeltų sumanymų buvo pakviesti glaudžiau bendrauti gretimos Vydūno gimnazijos kolektyvą.

„Mes visi esame šilutiškiai, mokomės pagal tas pačias programas, turime panašių tradicijų, dalyvaujame tose pačiose olimpiadose ir konkursuose. Bendradarbiaujantys gimnazistai gali daug nuveikti savo miesto labui, o gimnazijos gali turėti daug bendrų veiklų. Reikia mažinti nesveiką konkurenciją tarp mokymo įstaigų“, – nutarė Pirmosios gimnazijos kolektyvas. Ir pakvietė bendradarbiauti vydūniečius.

Kartu su gimnazijų direktorėmis Laima Spirgiene ir Marina Stirbiene moksleiviai greit susitarė, kokių bendrų veiklų norėtų imtis. Kovo 10 dieną daugiau nei 100 abiejų gimnazijų gimnazistų Klaipėdos „Cinemas“ kino teatre kartu žiūrėjo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. O balandžio 5-ąją sutarė sodinti medelius.

Seniūnas pasiūlė Dariaus ir Girėno gatvę

Kurioje miesto vietoje labiausiai trūksta žaliojo rūbo, geriausiai žinojo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Jis gimnazistams ir jų istorijos mokytojoms L.Toliušienei bei L.Zdanevičienei pasiūlė Dariaus ir Girėno gatvę, kurioje po rekonstrukcijos medžių labai sumažėjo.

Trečiadienį po pamokų moksleivių Dariaus ir Girėno gatvėje jau laukė seniūnijos darbininkai, atgabenę visa, ko reikia tokios akcijos sėkmei: kastuvus, kuoliukus medeliams pririšti ir vandens juos tik pasodintus palaistyti.

Moksleivių iniciatyva pasidžiaugė ir savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris. Anot jo, suaugusieji nuolat piktinasi, neva jaunimas niokoja žaliąjį miesto rūbą, tačiau šie mokiniai jo tikrai niekada neniokos.

Mokytoja L.Toliušienė ragino ir kitų mokyklų bendruomenes organizuoti panašias akcijas, kurios galėtų vadintis, pavyzdžiui, „Žalias mano miestas“.

Sudainavę „Augo girioj liepužėlė…“ ir seniūno R.Steponkaus paraginti visi kibo į darbą. Netrukus pro „Šilutės baldų“ medienos cechą ir tolyn nusidriekė jaunų medelių eilė.

Gegužės mėnesį numatyta abiejų gimnazijų spartakiada ir susitikimas su projekto „Kuriame Lietuvą“ globėju, europarlamentaru Petru Auštrevičiumi. Tą patį mėnesį bus organizuojamas ir orientacinis komandinis žaidimas rajono gimnazistams „Pažink savo miestą Šilutę“.