Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje – „Istorijos savaitė“

naumeistis knferencija Istorija bylojaŽemaičių Naumiesčio gimnazijos istorijos mokytojos metodininkės Liucija Šertvytienė ir Marytė Lidžiuvienė surengė „Istorijos savaitę“.

Muziejaus dieną, pavadintą „Senieji amatai Lietuvoje“, 5-8 klasių mokiniai lankėsi P.Vilniškio sodyboje, kur susipažino su anksčiau naudotais žemės ūkio padargais,kalvystės eksponatais. Už įdomius pasakojimus mokiniai dėkojo Nijolei Stanelienei ir Valerijonui Krutikovui.

Kitą dieną mokiniai žiūrėjo istorinius filmus. 5-6 klasių mokiniai dalyvavo popietėje „Žaidimai anksčiau ir dabar“, kurią vedė IIb klasės gimnazistės Vygailė Vilčiauskaitė, Goda Mačijauskaitė, Airida Arnašiūtė, Kornelija Judžentytė.

Gimnazistai pertraukų metu lankėsi gimnazijos muziejuje, kuriame kaupiami mūsų mokyklos istorijos eksponatai. Vyko konferencija „Istorija byloja“, kurioje buvo pristatyti mokinių kraštotyriniai darbai apie senąjį malūną, darželį, Žemaičių Naumiesčio bei Gardamo bažnyčias. Labai patiko aštuntokės Vaivos Šarkauskaitės darbas apie jos tėtį – „Skulptorius Stasys Šarkauskas“.

Tą savaitę surengtas susitikimas su policijos pareigūne Gražina Janučaitiene, kuri kalbėjo apie teises, pareigas ir atsakomybę.
Gimnazijos trečiojo aukšto foje surengta mokinių darbų paroda „Istorija piešiniuose ir plakatuose“.