Žemaičių Naumiesčio gimnazistai svarsčių iš rankų nepaleidžia

SvarsciaiSausio 24 d. Žemaičių Naumiesčio gimnazija dalyvavo Lietuvos kaimo mokyklų tarpzoninėse svarsčių kilnojimo varžybose. Trys gimnazistai – Eglė Grišinaitė, Paulina Mickutė ir Aurimas Šikšnius tapo prizininkais. Moksleivius paruošė kūno kultūros mokytoja Vilija Parnarauskienė.

Pirmą kartą Šilutės sporto mokykla prieš 11 metų surengė rajono moksleivių asmenines – komandines svarsčių kilnojimo varžybas. Varžybos vyko pagal Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nuostatus buvusioje sunkumo kilnojimo sporto salėje (H. Šojaus dvare).

Sunkiosios atletikos sporto salėje vykusiose varžybose dalyvavo 64 moksleiviai iš 8 mokyklų. 16 kg svarsčių kilnojimo varžybose buvo rovimo dešine ir kaire ranka ir stūmimo abiem rankom nuo krūtinės rungtys.

Tuo metu tarp kaimo mokyklų nugalėjo tuometinės Žemaičių Naumiesčio vidurinės mokyklos stipruoliai. Absoliučiu nugalėtoju tapo naumiestiškis P. Lengvinas, dvipūdę iškėlęs 150 kartų.

Pasak gimnazijos kūno kultūros mokytojos V. Parnarauskienės, sausio 24-ąją stipriausi svarsčio kilnotojai, kurie rajone laimėjo pirmąsias vietas, gynė rajono garbę Lietuvos kaimo mokyklų tarpzoninėse varžybose, kurios vyko Skaudvilėje. Jose dalyvavo Kvėdarnos (Šilalės r.), Batakių (Tauragės r.), Kėdainių, Nemakščių (Raseinių r.) ir Šilutės, t. y., Žemaičių Naumiesčio komanda.

Merginų tarpe svorio kategorijoje iki 63 kg Paulina Mickutė iškovojo trečiąją vietą. Svorio kategorijoje +63 kg nugalėjo Eglė Grišinaitė.

Svorio kategorijoje iki 68 kg vaikinų tarpe Aurimas Šikšnius buvo trečias. Rajono garbę varžybose taip pat gynė gimnazistai Lukas Birbalas, Edvardas Freitakas, Giedrius Balčytis, Giedrius Palšys ir Orestas Šeputis.