Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/silutesnau/domains/silutesnaujienos.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
Žemaičių Naumiesčio kapinėse palaidotus artimuosius aplankyti gali ne visi. Kodėl? - Šilutės naujienos

Žemaičių Naumiesčio kapinėse palaidotus artimuosius aplankyti gali ne visi. Kodėl?

Regis, kasdien nepastebima, bet labai aktualia problema su redakcija pasidalijo viena rajono gyventoja, kuri su nepatogumais susidūrė vos atvykusi į Žemaičių Naumiesčio miestelio kapines. Moteris prašo atkreipti dėmesį į daugeliui aktualų klausimą - kaip patekti neįgaliajam su vežimėliu į Žemaičių Naumiesčio senąsias kapines? Juk aplankyti ten palaidotus artimuosius ne tik būtina, bet ir svarbu, juk jie visad lieka širdyje ir yra brangūs.

Tolygu užtrenktoms durims

„Nors jau seniai kalbama apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę, kad jie galėtų būti lygūs su visais žmonėmis, bet jie vis dar yra nuvertinami ir neįvertinami. Tai – didelė problema, kuri pirmiausia yra visų mūsų – sveikųjų visuomenės požiūryje“, – sako į redakciją su problema pasikreipusi šilutiškė. Anot jos, neįgaliųjų neįvertinimas atsispindi kiekviename žingsnyje, jau nekalbant apie tai, kad daugumoje viešųjų vietų neįgaliesiems, sėdintiems vežimėlyje, nėra galimybių būti kartu su sveikaisiais. Be to, jiems iškyla ir begalė psichologinių iššūkių.

Moteris pasidalijo neseniai išgyventa patirtimi, kai, atvykusi į Žemaičių Naumiesčio senąsias kapines atsimušė į laiptus. Jais kažkaip gal ir pavyktų įvažiuoti su neįgaliojo vežimėliu, bet tam reikalinga aplinkinių ir net dviejų žmonių pagalba… Taip, dar yra galimas privažiavimas iš galinės kapų zonos, bet ir čia pro vartelius neįtelpa neįgaliojo vežimėlis.

„O jei šiaip ar taip prasibrausi pro juos, tai tuoj už kelių metrų ir sustosi, nes ant žemės yra sudėti blokai, kurie stabdo nuo kalvos tekantį lietaus vandenį“, – pasakojo moteris. Tiesa, pasak jos, naujuosius kapus, esančius Žemaičių Naumiesčio kapinėse, su neįgaliojo vežimėliu galima aplankyti be problemų, jiems įvažiavimas pritaikytas. Deja, iš naujųjų kapinių praėjimo į senąsias nėra… Tad ką daryti žmogui, kurio vienintelė judėjimo priemonė – neįgaliojo vežimėlis?

„Turint omeny, kad visuomenė sensta, tikėtina, kad žmonės vis dažniau susidurs su judėjimo problemomis, o ateityje tai gali būti didžiulis iššūkis. Neįgaliam žmogui tokioje situacijoje, kaip Žemaičių Naumiestyje įvažiavimas į senąsias kapines, yra tolygus užtrenktoms durims. Jis negali net aplankyti artimojo kapą, kai tai labai svarbu kiekvienam“, – sako problemą išgyvenanti šilutiškė.

Seniūnija skundų nesulaukė

Ar ketinama padėti ir kaip nors spręsti susiklosčiusią situaciją, paklausėme ir Žemaičių Naumiesčio seniūno Virginijaus Stasiulio.

Seniūnas redakcijai komentavo, kad iki šiol nebuvo sulaukęs jokių nusiskundimų ar prašymų dėl senųjų kapinių įvažiavimo. Šiuo metu, sulaukęs šilutiškės prašymo, sureagavo greitai. Jau trečiadienį į kapines apžiūrėti vartų ir įvažiavimo rinkosi ir seniūnas V. Stasiulis, ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos atstovai. Laukiama žinių ir iš Kultūros paveldo departamento, ar šios kapinės ir jų tvora nėra įtraukti į saugomų kultūros paveldo statinių sąrašą.

Anot V. Stasiulio, bus sprendžiama, kaip pašalinti iškilusius nesklandumus dėl įvažiavimo su neįgaliųjų vežimėliais į senąsias Žemaičių Naumiesčio kapines. Tačiau, kaip pripažino jis, seniūnija tikrai tam neturi lėšų, nes greičiausiai reikės atlikti nemažai darbų, kurie yra brangūs. Tad vienintelė viltis, kad šioje situacijoje galbūt padės Šilutės rajono savivaldybės administracija, atrasdama reikiamą sumą pinigų.