Žemaičių Naumiestyje – smagios dirbtuvės su vaikų rašytoju

pasaku dirbtuves_biblioteka2Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje vyko pasakų dirbtuvės su rašytoju Virgiu Šidlausku, kuriose dalyvavo darželio – mokyklos pradinukai.

V. Šidlauskas – keturių knygų ,,Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugų“, „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija“, „Ulfas ir povandeninis miestas“ autorius. Vaikų literatūroje autorius debiutavo 2017 metais, ir knyga ,,Ulfas ir stebuklinga barzda“ iš karto tapo „Metų knygos rinkimų“ nominante vaikų kategorijoje.

Autorius savo kūrybinį kelią pradėjo dar mokykloje. 2000-aisiais, dar būdamas mokinys, jis išleido fantastinių apsakymų rinktinę ,,Kurganas“. Į literatūrą grįžo daugiau nei po 10 metų. V. Šidlausko kūryba ir straipsniai spausdinti žurnaluose, laikraščiuose, publikuoti internetiniame dienraštyje bernardinai.lt, portale sos03.lt.

Pasakų dirbtuvėse susirinkusiems rašytojas išradingai pristatė savo knygas. Jis ir piešė, ir dainavo, ir vaizdingai skaitė. Skaitydamas įtraukiančias istorijas ir visko neatskleisdamas, paliko intrigą ir sužadino norą, paskaityti ir sužinoti, kas bus toliau. Pasakodamas apie savo knygų veikėjus, jų charakterių kūrimą, į kūrybinį procesą jis išradingai įtraukė ir vaikus. Vaikai teikė pasiūlymus, kaip ir kuo galima užkariauti pasaulį, ką pasiimti į amfibiją, vykdant „Slaptąją Kornelijaus Van Drebelio misiją“, kartu su Ugnikalniuku ieškojo draugų, net atliko cheminį eksperimentą, kurio metu buvo galima pamatyti, kaip atrodo tas besiveržiantis ugnikalnis. Kartu su autoriumi visi dainavo, o galop užrašė savo svajones, kurias sudėjo į Tėčio Ugnikalnio figūrėlę ir kurioms beliko tik išsipildyti. O juk norai anksčiau ar vėliau išsipildo…

Renginys organizuotas, vykdant projektą „Profesionalaus meno ir saviraiškos dialogas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.