Žemaitijoje – vaikų krepšinio turnyro finalas

vip IMG 3175Liepos 27 d., penktadienį, į Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos miestelį ir Platelius rinksis vaikai iš visos Lietuvos. Čia vyks vaikų gatvės krepšinio turnyro „Kai mūsų širdys plaka išvien“ finalas.

Per pirmąjį renginio etapą 57 Lietuvos savivaldybėse vykusiose atrankinėse krepšinio varžybose tarpusavyje varžėsi apie 4000 vaikų, iš jų daugiau kaip 450 tapo finalininkais.

Vaikų krepšinio turnyras rengiamas antrą vasarą iš eilės. Juo tęsiama  2011 metų Lietuvos Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, kurios tikslas skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir didinti jų užimtumą  vasarą. Pasak Sveikatos apsaugos viceministro Audriaus Klišonio, judėjimas ir fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių veiksnių stiprinant vaikų sveikatą, jų fizinę ir dvasinę būklę.

„Patraukliai, įdomiai organizuojamas vaikų laisvalaikis, ypač vasarą, tai ne tik geros fizinės sveikatos pagrindas. Nė kiek nemažiau svarbūs ir kiti dalykai. Neturintis ką veikti vaikas gali valandų valandas prasėdėti prie kompiuterio, klaidžiodamas kartais ir po nevisai aiškias virtualias erdves arba imtis „mokslų gatvės universitetuose“. Čia neretai įgyjami žalingi, sveikatą ir asmenybę žalojantys įpročiai – rūkymas, alkoholio, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas bei žengiami pirmieji žingsniai nusikaltimų link“, – sako A.Klišonis.

Antrą kartą vykstantis renginys, pasak viceministro, jau leidžia daryti tam tikrus apibendrinimus. „Kai matai džiaugsmingus vaikų veidus, jų trykštančią energiją, supranti, kaip svarbu paauglius įtraukti į tokio pobūdžio renginį, kad jie nori tikro, nuoširdaus dėmesio. Visokių vaikų yra mūsų aplinkoje. Todėl privalu rūpintis, kad jie būtų užimti, kad nekiltų pagundos vartoti narkotikus, alkoholį, tabaką. Mūsų pagrindinis tikslas – ugdyti sveiką gyvenseną, o fizinis aktyvumas – viena svarbiausių sveikos gyvensenos sąlygų“, – sako sveikatos apsaugos viceministras A.Klišonis.vip IMG 3303

Penktadienį 11 val. baigiamoje „Kai mūsų širdys plaka išvien“ renginio dalyje jaunųjų krepšininkų komandos su savo miestų ir rajonų atributika, lydimos Plungės rajono Platelių meno mokyklos orkestro, žygiuos į Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos stadioną.

Čia ir Platelių gimnazijoje vyks finaliniai krepšinio turnyrai ir futbolo festivalis. Šiais metais Lietuvos futbolo federacija sudarė galimybes vaikams susipažinti su futbolo žaidimo taisyklėmis.

Pasibaigus krepšinio varžyboms ir futbolo festivaliui, prie Platelių jachtklubo 15.30 val. prasidės renginio uždarymas. Jaunieji krepšininkai galės kartu pasimankštinti su 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių „Šiauliai 2012“ simboliu „ŠAULIUKU“, stebėti Garbės sargybos kuopos pasirodymą, apžiūrėti karinius ginklus, dalyvauti policijos prevencinio autobuso ir policijos simbolio „Amsio“ prezentacijoje, maudynėse Platelių ežere.

Renginio dalyviai bus apdovanoti Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Kūno kultūros ir sporto departamento, Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos futbolo federacijos įsteigtais prizais.