Žemaitkiemio bendruomenės tradicija – pagerbti jubiliatus

ZEMAITKIEMISŽemaitkiemio bendruomenės namuose praėjusį trečiadienį vyko pokylis – bendruomenės nariai susirinko pasveikinti 80 metų jubiliejaus sulaukusį savo narį Hansą Peteraitį.

Kokia šventė be iškilių svečių?

Todėl bendruomenės vadovai Birutė Dambrauskienė ir Vytautas Baranauskas į šventę pasikvietė ir savo mėgiamus politikus – rajono mero pavaduotoją Algirdą Balčytį bei rajono Tarybos narį, kaimyną, saugiškį Saulių Vytuvį. O svečiai jubiliatui atvežė puokštes gėlių ir geriausius linkėjimus nuo rajono merės D.Žebelienės ir Seimo nario Artūro Skardžiaus.

B.Dambrauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Žemaitkiemio bendruomenėje yra apie 60 narių ir nemaža dalis jų – jaunuomenė. Tačiau šioje šventėje jaunosios kartos nebuvo, nes jiems dabar labiau rūpi mokslai.

Kalbėdama apie savo žemietį, jubiliatą H.Peteraitį, B.Dambrauskienė sakė, jog tai – ypač šviesus kaimo žmogus, šišioniškis. Jis kartu su savo žmona Gerda į Žemaitkiemį karo metu atsikėlė gyventi iš Klaipėdos. Čia užaugino tris sūnus, kurie yra baigę aukštuosius mokslus ir sukūrę puikias šeimas. H.Peteraitis domisi kaimo ir rajono visuomeniniu gyvenimu, skaito rajono leidinius.

B.Dambrauskienė džiaugiasi, kad bendruomenė turi savo namus, kuriais Savivaldybė leido naudotis, kai buvo panaikinta Žemaitkiemio pradinė mokykla. Bendruomenė savo namuose ir jų kiemelyje organizuoja Derliaus, Atvelykio šventes, kuriose gausiai dalyvauja ir jaunimas. Bent kartą per metus surengiamas ir toks pokylis, kaip dabar, – pagerbiami garbingų jubiliejų sulaukę kaimynai.