Žemės diena Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje

DSCF9511Kovo 16-23 dienomis Žemaičių Naumiesčio  mokykloje – darželyje, kaip ir visoje planetoje, buvo švenčiama Pasaulinė žemės diena, astrologinio pavasario pradžia. Kovo 20-21 dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Žemės dienos šventei buvo ruošiamasi visą savaitę. Kovo 16-19 dienomis darbas mokykloje vyko integruotai, t.y. pamokų metu vaikai mokėsi ne tik matematikos ar lietuvių kalbos, bet ir kitų dalykų. Mat per pamokas pateikiama informacija buvo siejama su paukščiais, gyvūnais… Žemės dienos savaitę organizavo mokyklos-darželio 1a ir 3 klasių mokytojos Rita Judžentienė, Nijolė Zdanavičienė ir jų mokinukai. Šiai šventei pradinukai ruošėsi ir namuose. Padedami tėvelių jie rengėsi dalyvauti “Geriausio inkilėlio“ konkurse.
   
Kiekvieną savaitės dieną buvo vykdoma vis nauja akcija. Pirmadienį vyko akcija “Pabudinkim medelį“, mokiniai savo pagamintais paukšteliais puošė darželio-mokyklos kiemo medelius, gėrėjosi savo darbu. Antradienį vyko akcija “Tvarkome aplinką“, mokinukai rinko šiukšles savo mokymosi įstaigos teritorijoje ir už jos ribų, džiaugėsi pavasariu ir savo gerais darbais, kurie padės žemelei atsigauti po žiemos ir lengviau kvėpuoti.

Trečiadienis buvo skirtas akcijai “Papuoškime Žemę žiedais“, vaikai piešė gėles ir Žemę, pasipuošusią  žiedais, surengė piešinių parodėlę.Ketvirtadienis  paskelbtas „Inkilų diena“. Mokyklos – darželio bibliotekoje buvo surengta pačių mokinukų kartu su tėveliais pagamintų inkilėlių paroda. Visa įstaigos bendruomenė aplankė parodėlę ir balsavo, rinkdami gražiausią inkilą.Daugiausia balsų buvo skirta 1a klasės mokinės Airidos Jurkutės inkilui.

Tą pačią dieną pirmokėliai ir trečiokėliai organizuotai vyko į miestelio gatves, skelbdami visuomenei apie artėjančią Žemės dieną. Miestelio seniūnui Jonui Budreckui vaikai deklamavo eilėraščius ir įteikė inkilą.Seniūnas kartu su mokiniais apžiūrėjo medelį, į kurį bus įkeltas inkilas, kad ir paukšteliams būtų patogu ir bendruomenė galėtų pasigrožėti.
Grįždami į mokyklą , mokinukai dalijo sutiktiems gyventojams savo pagamintus paukštelius, sveikindami ir primindami apie artėjančią Žemės dieną. Daugiausia džiaugsmo vaikams suteikė inkilėlių kėlimas darželio – mokyklos kieme. Vieną gražiausių inkilėlių mokiniai padovanojo darželio-mokyklos direktorei Zofijai Lydekienei. Vaikai džiaugėsi, kad parskridę paukšteliai turės „naujus namelius“. Penktadienį mokiniai skaitė savo sukurtus eilėraščius tema „Žemė- mūsų namai“.

Visos praėjusios savaitės triūsą vainikavo kovo 23 d. įvykusi Žemės dienos šventė. Projekto organizatoriai sukvietė mokyklos- darželio bendruomenę į salę. Šventėje dalyvavo ir svečias- girininkas Tomas Ūselis. Pirmokėliai ir trečiokėliai sveikino susirinkusius išmoktais savos kūrybos eilėraščiais ir dainelėmis. Mokytojos demonstravo paruoštą vaizdinę medžiagą apie Žemės dieną ir projekto metu nuveiktus darbus.

Šventės metu buvo  apdovanoti inkilėlių parodėlėje dalyvavę mokinukai. Visoms darželio grupėms ir klasėms buvo įteikti „Aitvarai“, kaip priminimas, kad Žemę reikia mylėti.

Šventės rengėjus ir dalyvius sveikino girininkas. Jis džiaugėsi vaikų atliktais darbais ir gražia programėle. Skatino ir toliau mylėti Žemę, puoselėti jos grožį ir saugoti gamtą. Mokyklos darželio pavaduotoja Loreta Vilčauskienė apdovanojo visą būrį vaikų, kurie pradžiugino paukštelius naujais nameliais.

Gražių žodžių negailėjo mokiniams mokyklos – darželio direktorė Zofija Lydekienė. Už didelį triūsą ji apdovanojo projekte dalyvavusius mokinius saldžiomis dovanomis ir palinkėjo toliau būti tikrais savo Žemės šeimininkais.

Visus šventės dalyvius lydėjo gera ir džiugi nuotaika.