Žemės ūkio mokyklos žuvininkystės projektas – vienas kokybiškiausių Lietuvoje

zum projektas_tarp_geriausiuŠilutės Žemės ūkio mokyklos (ŽŪM) „Erasmus+“ projektas „Akvakultūros kūrimas pagal ES ateities viziją“ pateko tarp trijų geriausių projektų profesinio rengimo srityje ir Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurse 2016 buvo nominuotas apdovanojimui.

Ir nors šioje kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projektas „Šokolado ir marcipano panaudojimas konditerijoje“, šilutiškiai džiaugiasi sėkme ir jiems parodytu dėmesiu.

„Apdovanojimą laimėjo saldumynų projektas, bet mes vistiek galvojame, kad žuvį valgyti sveikiau“, – įspūdžiais su „Šilutės naujienomis“ dalinosi šio projekto koordinatorė, ŽŪM technologijų skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

Lapkričio viduryje Vilniaus Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre įvyko iškilmingas renginys, kuriame buvo pagerbti ir mūsiškiai.

Džiaugiasi patekę tarp geriausių

Lapkričio 15 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyko 10-asis, jubiliejinis Švietimo mainų paramos fondo „Kokybės konkurso 2016“ apdovanojimų renginys.

V.Grigonienė pasakojo, kad 2016-ųjų metų Kokybės konkurse varžėsi daug projektų įvairių sričių nominacijose: aukštojo mokslo, bendrojo vidurinio lavinimo, suaugusiųjų švietimo, o jų projektas buvo nominuotas kokybiškiausio profesinio mokymo projektų apdovanojimui.

Šilutiškių žuvininkystės projektas apdovanojimui buvo nominuotas kartu su Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projektu „Šokolado ir marcipano panaudojimas konditerijoje“ ir Panevėžio pataisos namų projektu „Specialistų, dirbančių nuteistųjų profesinio mokymo srityje, kvalifikacijos tobulinimas“.

V.Grigonienė atviravo, kad nors šilutiškiai konkurso ir nelaimėjo, bet pats faktas buvo malonus, kad pateko tarp trijų geriausiųjų, kadangi tokių projektų vykdoma labai daug – daugiau kaip 100 per metus. Mokyklos atstovai, dalyvavę renginyje, grįžo pakilios nuotaikos, įvertinti ir su dovanomis.

Iškilmingą renginį vedė aktorius Vytautas Rumšas, skambėjo „Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO“ muzika. Nominantus ir nugalėtojus sveikino Švietimo ministerijos atstovai, švietimo mainų paramos fondo darbuotojai.

„Labai gražiai buvo viskas suorganizuota, pagerbti ir įvertinti žmonės, kurie dirba projektų rengimo srityje – sudeda savo gražiausias idėjas ir energiją ir viskuo rūpinasi, kad projektai vyktų sklandžiai. Tai yra didelis darbas – paraiškos rašymas, organizavimas, priežiūra, ataskaitų rengimas, projekto rezultatų tęstinumas“, – sakė „Akvakultūros“ projekto koordinatorė.

Stažavosi Prancūzijoje ir Maltoje

„Projektas, tarsi į vandenį įmestas akemenukas neturi dingti – turi visą laiką sklisti raibuliai dar ilgą laiką. Mes džiaugiamės, kad po mūsų projekto tie raibuliai tebesklinda“, – kalbėjo V.Grigonienė.

Projekto „Akvakultūros kūrimas pagal ES ateities viziją“ tikslas – personalo kvalifikacijos kėlimas, siekiant užtikrinti naujo žuvininkystės praktinio mokymo centro dėstomų disciplinų kokybę. Akvakultūra yra nauja studijų programa, todėl siekant kuo aukštesnės akvakultūros specialistų rengimo kokybės jie stažavosi užsienyje.

Projekto ŽŪM darbuotojai stažavosi Prancūzijoje ir Maltoje. Jie lankėsi profesinio mokymo įstaigose, kuriose vykdomos analogiškos programos ir verslo įmonėse, kur žuvys auginamos uždaros apytakos sistemose. Personalas mokėsi stebėdamas žuvies veisimo ir auginimo, pirminio perdirbimo, realizavimo procesus, lankėsi pramoginės rekreacinės žuvininkystės objektuose, pamatė, kaip uždarose sistemose auginamos ne tik žuvys, bet ir austrės.

Pernai ŽŪM laukė iš Prancūzijos atvažiuojančių studentų ir dėstytojų, bet jie negavo finansavimo. Tačiau svečiai iš užsienio į Pamario kraštą tikisi atvažiuoti šiemet. „Mes turime itin modernų žuvininkystės centrą. Kitose šalyse panašūs centrai buvo įrengti prieš 20-30 metų ir jų įranga jau yra pasenusi“, – pasakojo V.Grigonienė.

Apie apdovanojimų renginį

Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF) nuo 2007 metų sėkmingai veikianti nacionalinė agentūra, administruojanti daugiau nei 50 Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos finansuojamų projektų, programų ir veiklų švietimo srityje.

Fondo administruojamos veiklos aktualios moksleiviams, senjorams, darželiams ir mokykloms, aukštojo mokslo ar kitoms su švietimu susijusiosms institucijoms. Fondo teikiamomis galimybėmis gali pasinaudoti ir įvairios asociacijos, verslo ar nevyriausybinės organizacijos, kitos struktūros, siekiančios tobulinti savo veikos sritį ar kelti darbuotojų kvalifikaciją.

Didžiausią ES švietimo programą „Ersamus +“ administruojančiai agentūrai itin svarbu, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių pasinaudotų tarptautinio švietimo programų teikiamomis galimybėmis, aktyviai dalyvautų mobilumo, strateginių partnerysčių, sektoriaus įgūdžių, žinių aljansų ir kituose projektuose.

2014 metais prasidėjusi programa „Erasmus+“ jau turi projektų rezultatus. Tad 2016-aisiais metais didžiausias dėmesys Kokybės konkurse buvo skirtas būtent šios programos projektams. Renginio metu buvo apdovanoti 4 geriausiai įvertinti programos „Erasmus+“ visų švietimo sektorių pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumo mokymosi tikslais) projektai bei skirtas specialusis prizas projektui, kurio veikla buvo susijusi su skaitmeninio raštingumo tema.

Šiam prizui įteikti buvo organizuotas specialus konkursas, paraiškas vertino išorinė vertinimo komisija. Komisijai vertinti pateikti projektai buvo įgyvendinti tinkamai, lėšos panaudotos skaidriai. Iš 33 konkursui atsiųstų paraiškų 4 paraiškos surinko daugiausia komisijos balų. Viena jų, surinkusi daugiausia balų, apdovanota Kokybės statulėle.