Žibų pradinukai stovyklauja jau penktą vasarą

zibu mokykla stovyklaŠilutės Žibų pradinė mokykla nuo 2011 metų vasaros pradžioje savo mokiniams rengia 5-12 dienų stovyklą „Aš, tu ir vasara“. Siekiame, kad vaikai per atostogas turiningai pailsėtų, lavintųsi, plėtotų gebėjimus ir patirtį, stiprintų savo sveikatą.

Kasmet stovyklą lanko apie 50 pirmųjų – ketvirtųjų klasių vaikų. Jie susipažįsta su krašto istorija, architektūra, tradicijomis, žiūri pateiktis apie Mažąją Lietuvą, kuria tautinius rūbus, dainuoja Klaipėdos krašto dainas, mokosi žaidimų ir ratelių, susitinka su žymiais krašto žmonėmis. Aplankomas Hugo Šojaus dvaras, Šilutės senoji gaisrinė, paštas, mažųjų laivų uostas, hidrometeorologijos stotis.

Vyksta edukaciniai užsiėmimai Šilutės muziejuje, F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Raudonojo Kryžiaus komitete, Šilutės policijoje ir priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, vandens valymo įrenginiuose.

Šiemet ekskursijų metu pabuvojome Ventės ornitologijos stotyje, Rusnės saloje, Uostadvaryje, Švėkšnoje, „Nemuno“ žirgyne, Klaipėdos zoologijos sode, Rambyno regioniniame parke. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus, sportavo su Šilutės sporto mokyklos treneriais.

Vaikai noriai lanko stovyklą, sustiprėja fiziškai, praplečia akiratį, patiria džiugių akimirkų. Dienoraštyje jie dalijasi savo įspūdžiais: „Stovykloje buvo smagu, nuostabu, tik gaila, kad kitąmet aš jau – penktokas“, „Man patiko šokti, dainuoti, sportuoti“, „Kaip greit prabėgo dienos!“, „Daug pamačiau ir sužinojau apie savo miestą“, „Pirmą kartą buvau prie jūros“ ir pan.