Žibų pradinukų laimėjimai respublikinėje muzikos olimpiadoje

muzikos olipiada1Žibų pradinės mokyklos ketvirtokai ir jų muzikos mokytoja Reminta Stoškuvienė dalyvavo respublikinėje muzikos olimpiadoje „Muzika kitaip-2018“ Klaipėdoje. Olimpiada surengta pirmą kartą, į ją suvažiavo ketvirtokai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus rajono mokyklų.

Muzikos olimpiada – naujas muzikinio ugdymo reiškinys Lietuvoje. Natūralu, kad tiek organizatoriams, tiek dalyviams renginys tapo iššūkiu, kurio tikslas – skatinti mokinių muzikinę kūrybinę raišką.  Mokiniai turėjo atlikti muzikinį kryžiažodį, išspręsti muzikines lygtis ir atlikti papildomą užduotį. Kaip vėliau paaiškėjo, papildoma užduotis buvo muzikos dailaus rašto darbas, iš kurio buvo galima surinkti 20 balų. Surinkę tam tikrą balų skaičių pelnė 1, 2 ir 3 vietas, nesurinkę reikalingo balų skaičiaus mokiniai buvo apdovanoti  padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Žibų mokyklos ketvirtokai nepabūgo muzikinių užduočių ir tinkamai atstovavo savo mokyklą. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad laimėtos net trys prizinės vietos. 2 vieta atiteko Evai Stonytei, 3-ios vietos apdovanojimai įteikti Dovydui Pukeliui ir Pauliui Šapalui. Puikiai pasirodė ir Augustė Račaitė, ji apdovanota padėkos raštu.

Džiaugiamės gražiu olimpiados startu. Norėtųsi, kad ši idėja paplistų po Lietuvos mokyklas, kad mokytojai keistų požiūrį į ugdytinių muzikavimo, kūrybos galimybes ir skirtų daugiau dėmesio mokinių saviraiškai. Jie gali būti kūrėjai, atlikėjai, interpretatoriai, tik nereikia trukdyti skleistis talentams.