„Žibukai“ piešė ant akmenėlių

piese ant_akmenukuJau tapo tradicija, kad Šilutės lopšelio – darželio „Žibutė“ auklėtiniai rytais skuba į greta esantį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos miesto filialą, kur jų laukia įvairūs kūrybiniai užsiėmimai. Auklėtojos Birutės Paliokienės auklėtiniams buvo pasiūlytas neįprastas piešimo būdas – piešti ant jūros akmenėlių.

Kuo lygesnis akmenėlio paviršius, tuo piešti ant jo lengviau, ir visai nesvarbu, kokios dažymo priemonės pasirenkamos. Renginio dalyviai piešė flomasteriais. Vaikų rankose pilki akmenėliai nusidažė įvairiomis spalvomis, pražydo gėlėmis, saulutėmis, boružėlėmis.

Kol vaikai buvo panirę į kūrybinį procesą, bibliotekininkė jiems skaitė Prano Mašioto pasaką „Geležis ir akmuo“. Patyrę malonių kūrybinių emocijų vaikai ilgai apžiūrinėjo draugų išmargintus akmenėlius ir išsinešė savuosius į namus parodyti tėveliams.

Akmenėlių dažymas – tai ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas, ir puikus metodas lavinti vaiko fantaziją, kalbą, mokyti susikaupti bendram kūrybiniam procesui.