„Žiburėlis“ puikiai pasirodė tarptautiniame festivalyje Rygoje

ziburelis festivalis_rygoje Visa tauta mini Lietuvos 100-metį, tai didelė šventė mūsų mažai valstybei. „Kuriame ateitį kartu“ – tai gražus posakis, palinkėjimas. Žibų pradinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Žiburėlis“ garsino Lietuvą už jos ribų Latvijos sostinėje Rygoje – dalyvavo tarptautiniame vokalo ir šokių festivalyje „Traveling festival 2018 Ryga“.
Už puikų pasirodymą šokėjai buvo apdovanoti diplomu ir asmeninėmis dovanomis – asmenukių lazdomis.

Festivalyje dalyvavo Estijos, Lietuvos ir Latvijos atstovai. Po nakvynės puikiame viešbutyje mūsų šokėjėliai smagiai leido laiką Jūrmalos vandens pramogų parke.

„Žiburėliui“ vadovauja mokytoja metodininkė Alina Urbonienė, kuri su šiuo kolektyvu dirba jau 5 metus. Praeitais metais kolektyvui buvo nustatyta aukščiausia mokyklų meno kolektyvų meninio pajėgumo kategorija. Šiemet šią kategoriją turinčioms liaudiškų šokių grupėms buvo suteikta galimybė pasisiūdinti naujus tautinius kostiumus.

Pasiūti šiuos sudėtingus kostiumus reikėjo daug kantrybės. Tai rankų darbo austinės medžiagos, kurių spalvų derinius turi pasirinkti vadovė ir kurie turi atspindėti mūsų kraštą. Prie šių kostiumų dirbo didelė komanda: audėjos, siuvėjos, tautodailininkai, siuvinėtojai. Dėkojame Šilutės rajono savivaldybei ir merui Vytautui Laurinaičiui parėmus tautinių kostiumų priedų įsigijimą.

Šokėjų tėveliai taip pat dideli liaudiško šokio gerbėjai, mes nuolat jaučiame jų paramą: jie lydi kelionėse, padeda sužiūrėti vaikučius. Į dainų ir šokių šventę Vilniuje mus lydėjo Daiva Šimanauskienė, į Turkiją – Jolanta Jatkauskienė, į Rygą – Albina Aleknavičienė. Esame labai dėkingos visiems tėveliams, kurie grįžtančių iš kelionių mūsų laukia su gėlėmis ir saldžiomis dovanomis.

Taigi kuriame ateitį kartu visi drauge, su meile savo kraštui, Tėvynei, liaudiškam šokiui.