„Žiburėlis“ – tarptautiniame festivalyje Turkijoje

2 zibu_mokykla_ziburelis_turkijojeŠilutės Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Žiburėlis“, kuriam vadovauja Alina Urbonienė, turėjo galimybę aplankyti saulėtąją Turkiją, pasigrožėti įspūdingais Alanijos vaizdais.

Šokėjai lankėsi privačioje ir valstybinėje mokyklose, buvo vaišinami nacionaliniais turkų patiekalais, grožėjosi turkų vaikų pasirodymu ir džiugino vietinę bendruomenę lietuvių liaudies šokiais. Šilutės vaikai sulaukė daug dėmesio iš vietinės valdžios: susitikime su Alanijos miesto meru turėjo progą paklausti mero apie jo šeimą, darbą, vizitus į Lietuvą. Džiugino nuoširdi mero kalba, didelis žurnalistų susidomėjimas. 1 zibu_mokykla_ziburelis_turkijoje

Vaikai daug pamatė: plaukė laivu Viduržemio jūra, maudėsi joje, aplankė Alanijos mieste dar Osmanų imperijos laikais statytą pilį, laivų statyklas, lankėsi stalaktitų ir stalagmitų urve. Smagiai leido laiką viešbučio baseine, vakarais linksminosi vaikų diskotekose. Už visą tai esame dėkingi Šilutės rajono savivaldybei.

Šilutės Žibų pradinėje mokykloje nuo seno yra puoselėjamas tautinis šokis, liaudies tradicijos, primenami papročiai. Šiemet „Žiburėlis“ respublikiniame vaikų ir moksleivių choreografinių kolektyvų konkurse „Aguonėlė“ laimėjo I vietą. Mokyklą garsina ir kiti stiprūs neformalaus ugdymo būreliai, vaikai čia turi didelį popamokinės veiklos pasirinkimą.