Žiedo – puodo kūrėjas provincijoje laužo avangardo ledus

© silutesnaujienos.ltUžduotis: pagaminti elegantišką puodą – žiedą. „Iš traktoriaus lengviau padaryti skraidantį aparatą!“ – atsidūsta kintiškis dailės mokytojas, juvelyras Romas TARVYDAS, kuriam teko šią neįprastą užduotį įgyvendinti.

Apie įvykusį Žuvienės virimo čempionatą rašyta daug, tačiau šalia rampų šviesos liko unikalus, specialiai čempionatui sukurtas žiedas.

Jį „Šilutės naujienos“ nori plačiau pristatyti.

Žiedo nuotraukų albumas

Eskizų buvo daug

Pasak R.Tarvydo, sunkiausia kūrimo proceso dalis buvo psichologiškai nusiteikti, kad reikės gaminti… puodą. Pirmoji asociacija su šiuo indu anaiptol nedvelkia juvelyrine estetika. Kitas klausimas – kaip reikės žiedą eksponuoti, nešioti.© silutesnaujienos.lt

Unikalusis žiedas visą savo grožį atskleidžia žiūrint iš viršaus. Miniatiūriniame katiliuke matyti iš gintaro išlieta tarsi kunkuliuojanti sriuba.

R.Tarvydas juokauja, kad Žuvienės virimo čempionato nugalėtojui Raimondui Plikšniui net patarė išsikasti rūsį žemėje, jame padėti žiedą ir uždengti stiklu.

Eskizų, variantų buvo daug. Menininkui norėjosi, kad katiliukas būtų ne buitinis, bet stilizuotas. Tuo pačiu, kad sumažinta jo forma vis dar primintų puodą, o ne, pavyzdžiui, siuvimo antpirštį.

Pateikęs pirmuosius eskizus renginio organizatoriui Marijui Budraičiui menininkas sulaukė teigiamos reakcijos. Tuomet kurti toliau buvo lengviau. Žiedu itin džiaugiasi ir jo laimėtojas R.Plikšnys, tad R.Tarvydas savo kūriniu patenkintas.
joomplu:1158 joomplu:1159 joomplu:1169 joomplu:1163
Kaip pristatyti nedidelį žiedą, kad jis matytųsi iš toli nuo scenos? Idėją pasiūlė Romas, įdėjęs žiedą į kibirą.

© silutesnaujienos.lt„Su džiazu ir avangardu provincijoje sudėtinga“, – pastebi R.Tarvydas, tačiau džiaugiasi, kad ledai pamažu laužomi. Menininkui malonu, kad gali prisidėti prie savo krašto garsinimo ir giria kraštiečius, sugalvojusius tokią nestandartinę šventę. Ja galima pranokti kitus Lietuvos miestus, kurie neturi tokio išskirtinumo.

Kuria reprezentacinius simbolius

Baigęs Talino dailės akademiją ir įgijęs meninio metalo apdirbimo specialybę, dizainą ir juvelyriką su skulptūrine pakraipa, R.Tarvydas jau nebe pirmą kartą kuria Šilutės rajono reprezentacinius simbolius ir akcentus.

Jis yra Šilutės – 2011-ųjų Lietuvos kultūros sostinės ženklo autorius. Įteikiant kasmetinę rajono „Sidabrinės nendrės“ premiją laureatams dovanojamas ir R.Tarvydo sukurtas emalio darbas.

Kintų Vydūno kultūros centras, kuriame dirba Rita ir Romas Tarvydai, ėmėsi iniciatyvos atgaivinti emalį. 2003-aisiais jie suorganizavo pirmąjį tarptautinį emalio plenerą Vydūno kultūros centre. Pleneras tapo kasmetinis, sukviečiantis ne tik juvelyrus, bet ir džiazo muzikantus. O Vydūno kultūros centras tampa ne tik respublikiniu emalio juvelyrikos kūrybos centru, bet ir kaupia unikalią šių darbų kolekciją.