Žiema beldžiasi. Ar „neužklupo netikėtai“ gatvių prižiūrėtojų?

Šios savaitės pradžioje Šilutę, o ir visą Lietuvą nubalino pirmasis sniegas, antrojo laukiama jau rytoj.

Nors pirmadienį jau pasnigo, kai kur Šilutėje komunalininkų traktoriukas dar šluoja užsilikusius lapus.

Už Šilutės miesto gatvių tvarkymą atsakingai tarnybai – UAB „Šilutės komunalininkas“ pirmasis sniegas nebuvo didelė staigmena. Tačiau, anot bendrovės direktoriaus Audriaus Benkunsko, šįkart dar neprireikė užvesti sniegą stumdančių traktorių, nes pirmasis sniegas, apklojęs Šilutę pirmadienio pavakarę, jau kitos dienos paryčiais buvo ištirpęs. Komunalininkų vadovas tikras, kad šiemet žiema jo bendrovės neturėtų „užklupti netikėtai“, nes tam buvo pradėta ruoštis dar vasarą.

Žiema gali atnešti staigmenų

Apie būsimos žiemos rūpesčius UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovai pradeda galvoti dar vasarą. Ne išimtis ir šie metai, kai komplikavosi šalies santykiai su Baltarusija, iš kurios kasmet buvo perkama druska specialiam smėlio ar žvyro mišiniui, kuriuo barstomos gatvės ir slidūs šaligatviai.

„Praėjusią vasarą iš anksto nusipirkome druskos, kurią dar spėjome parsivežti traukiniu. Tikimės, kad jos užteks“, – sakė A. Benkunskas.

Smėliu ir žvyru komunalininkai taip pat pasirūpino iš anksto. Anot A. Benkunsko, kol kas sunku pasakyti, ar užteks turimos druskos mišiniui. Viskas priklausys nuo to, kokia šiemet bus žiema. Nerimą kelia faktas, kad dabar, kai visai komplikavosi Lietuvos santykiai su Baltarusija, iš kurios buvo iki šiol perkama druska, teks jos ieškoti kitur. O tai, savaime suprantama, kainuos gerokai didesnius pinigus.

Pirmasis sniegas parodė, kad jau reikia pradėti budėti specialistams ir laukti, kada
prireiks užvesti specialią techniką ir pradėti valyti gatves bei šaligatvius. Redakcijos archyvo nuotr.

Technika paruošta, darbuotojai budi

Pirmasis sniegas parodė, kad jau reikia pradėti budėti specialistams ir laukti, kada prireiks užvesti specialią techniką ir pradėti valyti gatves bei šaligatvius. UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovas patikino, kad mechanizuotam gatvių valymui yra puikiai pasirengta, sukomplektuota visa reikalinga įranga ir technika.

Anot A. Benkunsko, siekiant užtikrinti operatyvų gatvių valymą šaltuoju metų laiku, jau nepertraukiamai budi patyrusių specialistų komanda, kuri, prireikus, šešiais sniego valymo traktoriais išvažiuos į gatves vos prasidėjus snygiui. Slidžiai dangai apibarstyti komunalininkai turi du barstytuvus. Pasak bendrovės vadovo, specialioji technika apynaujė, tad darbas tikrai neturėtų strigti ar vėluoti.

Įprastai gatves ir šaligatvius valyti komunalininkai pradeda kiekvieno ryto 6 valandą. Tačiau, jei bus slidu ar prisnigs, darbuotojai į gatves išskubės ir 4 ar 5 valandą ryto.

Vargina darbuotojų kaita

O kol kas miesto gatvėse praeiviai gali pamatyti tik specialų lapus nuo pakelių, šaligatvių ir vejų pučiantį traktoriuką. Pastarasis, anot A. Benkunsko, yra didelis pagalbininkas ir atstoja kelių rankiniu būdu dirbančių žmonių jėgą. Šis traktoriukas taip pat yra beveik naujas, šilutiškiams tarnauja tik antrus metus.

Kol kas vieninteliu galvos skauduliu išlieka darbuotojų kaita. Anot „Šilutės komunalininko“ direktoriaus, šiuo metu darbuotojų komanda yra pilnai suformuota, tačiau neaišku, kaip bus toliau. Pašnekovas neslepia, kad šiek tiek vargina, jei nuolat keičiasi darbuotojai, kurie būna kruopščiai apmokyti. Ypač sudėtinga, jei darbuotojų tenka ieškoti pačiu darbo „piko“ metu – žiemą, kuomet reikia intensyviai valyti gatves ar barstyti slidžią dangą.

A. Benkunskas, baigdamas pokalbį, pajuokavo, kad pirmojo sniego komunalininkai šiemet net nespėjo nuvalyti, nes jis labai greitai ištirpo. Tačiau galbūt su antruoju snygiu taip nenutiks. Pastarojo, pagal orų prognozes, sulauksime jau ateinantį savaitgalį.