Žiemai ruošiasi kelininkai, elektrikai, šilumos ir vandens tiekėjai

EKSTREMALIU 7Ruošiantis žiemai visos tarnybos – ugniagesiai, kelininkai, elektrikai, vandens ir šilumos tiekėjai – remontuoja techniką, sudaro budinčių specialistų brigadas, kaupia resursus, – apie tai jų vadovai informavo Savivaldybės vadovus.

„Esame čia tam, kad atėjus šalčiams žmonėms nebūtų jokių problemų“, – konstatavo Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko pavaduotojas Romualdas Renčeliauskas. Bet aptariant pernykščio šaltojo sezono problemas prisiminta, kad šilutiškiams jų vis dėlto iškilo.

Šilumos tiekėjai trasas išbandė

„Šilutės šilumos tinklų“ vadovas Algis Šaulys informavo, kad iki šiol šilumą rajono gyventojams tiekė 7 katilinės, o artėjant šiai žiemai dar vieną įsirengė Šilutės ligoninė. Tad dabar ir šios įstaigos vadovai ramūs, kad šilumos tiekimas net esant ekstremaliai situacijai nenutrūks.

Šilumos tiekėjai šildo apie 500 tūkst. kvadratinių metrų plotą, turi 56 kilometrus trasų. Pernai rimtų avarijų nebuvo. Šiemet visos trasos jau irgi patikrintos hidrauliniais bandymais. Tokių bandymų metu, pasak A.Šaulio, silpnesnės vietos trūksta, tad jos jau suremontuotos.

Pagrindinė problema, pasak A.Šaulio, būna elektros tiekimo trikdžiai, kurie sutrikdo katilų darbą. Bet pernai tokių atvejų nebūta, o AB LESTO Šilutės skyriaus vadovas Kęstutis Jaudzemas patikino, kad nebus ir šiemet.

Šilumos tiekimo įmonėje sudarytos budinčios brigados, sukaupta kuro atsargų.

Maloniausia žinia, kurią pranešė šilumos tiekėjų vadovas, ta, kad lapkričio mėnesį mokestis už šildymą bus 1,3 proc. mažesnis nei spalį. Jis dar kartą priminė namų renovacijos svarbą, tuomet ir už šilumą mokėtume mažiau.

Kelininkai barstys ne visus kelius

Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas irgi turėjo ką priminti – šiuo metų laiku itin prastėja eismo sąlygos. Kelininkai tokioms sąlygoms jau pasiruošę: sukaupę apie 800 tonų druskos ir apie 1500 tonų mišinio keliams barstyti, jų technika taip pat į kelius gali išvažiuoti nors ir šiandien, dėl pagalbos itin sunkiu metu susitarta ir su kitomis įmonėmis.

Krašto keliai ir šiemet bus barstomi tik nuo 6 iki 19 valandos, bet jei juos reikės valyti, kelininkai išvažiuos dar keliomis valandomis anksčiau. „Stengsimės, kad šie keliai būtų išvažiuojami ištisą parą“, – sakė A.Jakubauskas.

Kelininkai seka meteorologų prognozes ir ypatingais atvejais jų brigados budės ištisą parą. Policijai, gelbėtojams ir kitoms atsakingoms tarnyboms pranešti atsakingų darbuotojų telefonai, o mokyklinių autobusiukų vairuotojams A.Jakubauskas priminė irgi pasirūpinti geromis padangomis.

Liūdniau šiemet bus tiems, kas važinės keliais Priekulė – Sakūčiai – Ventė ir Sakūčiai – Žemaitkiemis, šiuose keliuose bus barstomi tik pavojingi ruožai. Kurie keliai bus barstomi, sužinoti galima Kelių direkcijos tinklapyje.

Daug metų jaunus vairuotojus ruošiantis Juozas Sauspreškis vienintelis rado už ką padėkoti šilumos tiekėjams ir kelininkams: pirmiesiems – už gerą žinią, kad atpigs šiluma, antriesiems – už tai, kad ir žiemą išvažiuojami būna visi keliai.

Gaisrininkai pamatė tragišką padėtį

Budinčias tarnybas jau sudarė ir „Šilutės komunalininkas“, prižiūrintis  miesto gatves ir aplinkinių kaimų kelius. Technika, keliams barstyti reikalingi mišiniai čia irgi paruošti. Komunalininkai pradės dirbti 4 val. ryto, pirmiausia valys centrinę, vėliau – šalutines gatves.

Pasak direktoriaus Audriaus Benkunsko, su seniūnais jau sutarta, kur bus pastatyti laikini automobilius statyti draudžiantys ženklai, kad būtų įmanoma išvalyti sniegą.

Pradžioje manę, kad vežti sniegą iš miesto – prabanga, komunalininkai jau įsitikino, jog jį išvežus gatvėse būna žymiai daugiau vietos, todėl šiemet pasirengę ir tai daryti.

R.Renčeliauskas ir Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas prašė seniūnų, kad šie nenumotų ranka į priešgaisrinių tvenkinių priežiūrą. Tvenkiniams užšalus, reikėtų juose iškirsti eketes ir jas paženklinti, kad neįkristų koks pramogautojas. Ugniagesiai tikrins, kaip atliekamas šis darbas, o pasimokyti, anot R.Renčeliausko, reikėtų iš Katyčių – čia tvenkiniai visada paruošti nepriekaištingai.

Priešgaisrinės apsaugos departamentas įvedė naujovę – atsakingiems asmenims žinutėmis į telefonus pranešama apie numatomą ekstremalią situaciją. Tokią paslaugą gali užsisakyti ir gyventojai. Žinant, pavyzdžiui, apie artėjančią pūgą galima planuoti keliones, turto apsaugą. Kaip užsisakyti paslaugą, galima sužinoti paskambinus į PGT arba apsilankius tinklapyje www.vpgt.lt

Ugniagesiai jau aplankė apie 60 sodybų tikrindami dūmtraukius ir priešgaisrinę būklę, ir visur, anot R.Mačijausko, pamatė tragišką padėtį. „Gaisrai gresia daugeliui socialiai remtinų šeimų“, – konstatavo ugniagesių vadovas ir prašė seniūnų pagal galimybes padėti šiems žmonėms.

Elektrikams prisiskambinti sunku

Elektros linijų patikras kasmet atlieka ir AB LESTO, jos jau atliktos ir šiemet, – apie tai informavo K.Jaudzemas.

Elektrikams priekaištų turėjo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Anot jos, paskutinioji vėtra parodė naujosios pranešimų priėmimo tvarkos trūkumus šioje bendrovėje. Be elektros likę rusniškiai net po pusvalandį negalėjo prisiskambinti įmonės atstovams, skambučius priiminėjantiems Kaune. O ir prisiskambinusieji turėjo ilgai aiškinti, kur ta Rusnė ir kuriame jos kampelyje nėra elektros.

Seniūnė stebėjosi, kad nebegalima apie gedimus, kaip anksčiau, pranešti vietos dispečeriams. Bet K.Jaudzemas apgailestavo, jog tokia yra tvarka ir ją keisti jis nekompetentingas. Dispečeriai, anot jo, turi dirbti savo darbą – ne atsakinėti į skambučius, o be elektros likusiems vartotojams jis tegalėjo patarti skambinti dar ir dar kartą.

Ką darys vandens tiekėjai, kad ir vėl nepasikartotų kelių pastarųjų metų problemos, kuomet daugeliui gyventojų užšalo vandentiekio vamzdžiai, ir žmonės per šalčius liko be vandens?, – toks klausimas užduotas „Šilutės vandenų“ vadovui Alfredui Markvaldui.

A.Markvaldas sakė, kad visos įmonei priklausančios trasos tvarkingos ir patikino, kad jos neužšals. Bet užšalti gali netvarkingų gyventojų įvadai nuo trasų. Pernai tokių atvejų būta apie 60. Visi tie gyventojai šiemet dar kartą įspėti apšiltinti įvadus, o tie, kurie į tokius raginimus pažiūrės pro pirštus, vėl galės dejuoti netekę vandens.

Vandentiekininkai atšildyti užšalusius įvadus gali padėti, bet tik už papildomą mokestį.