„Žinau, ką renku“ – jaunimas ruošiasi artėjantiems savivaldos rinkimams

zinau ka renku„Žinau, ką renku“ – tai Lietuvos jaunimo iniciatyva, siekianti užtikrinti skaidrią politiką ir raštingą rinkėjo pasirinkimą. Šią iniciatyvą palaiko būrys pilietiškai aktyvių jaunuolių, kurie sausio pradžioje Vilniuje tikrino savo žinias ir stiprino komandą.

Tarp jų buvau ir aš, Guoda Baguckaitė, iniciatyvos „Žinau, ką renku“ Šilutės rajono atstovė. Dabar buriu komandą, norinčią ir gebančią pritraukti jaunimą atiduoti savo balsą kovo 1 d. Taip pat planuojamae veiklą artimiausiam mėnesiui. Tad netrukus mus išvysite!

Būsimi iniciatyvos kuratoriai Vilniuje dirbo dvi dienas. Pirmą dieną jaunuoliai klausėsi įdomių paskaitų, kurios padėjo suprasti jaunimo ir politikų bendradarbiavimo svarbą, supažindino su socialinėmis akcijomis bei padėjo pagrindus šių rengimui. Taip pat aktyvistai išmoko rašyti pranešimus žiniasklaidai. Visą dieną dirbę, dalyviai nenurimo net ir atvykę į nakvynės vietą – iki vėlyvo vakaro rengė debatų projektus, socialinių akcijų planus.

Antroji diena buvo praktinė – kiekvieno miesto kuratoriai turėjo parašyti veiklos planus, darbo grupės kūrė strategijas, kaip turėtų veikti visa iniciatyva, iki smulkmenų išsiaiškino, kaip organizuoti politinius debatus.
Mokymų pabaigoje dalyviai dalijosi įspūdžiais ir vieningai nutarė, jog savaitgalis buvo produktyvus ir naudingas.

„Nemeluosiu sakydamas, kad „Žinau, ką renku“ man atrodo viena geriausių iniciatyvų, kaip pritraukti jaunąjį balsuotoją. Kadangi labai nerimauju dėl tiesioginių merų rinkimų, į mokymus važiavau su mintimi, jog galiu šį tą pakeisti. Būtent tai ir gavau – daug idėjų, naujų pažinčių. Dabar turiu tvirtą pagrindą, ant kurio galėsime statyti skaidresnius, patrauklesnius rinkimus“, – pasiteisinusiais lūkesčiais dalijosi mokymų dalyvis, telšiškis abiturientas Romanas Rokas Klingeris.

Džiaugsmo dėl sėkmingų mokymų neslėpė ir viena iniciatyvos senbuvių, komunikacijos grupės koordinatorė Greta Šadauskytė: „Mokymų tikslas buvo padėti dalyviams pasiruošti vykdyti veiklą savo miestuose, suteikti jiems žinių, būtinų organizuojant renginius ar komunikuojant su politikais. Manau, per šias dvi dienas visi įgijo patirties, sugalvojo galbūt net visą Lietuvą sudrebinsiančių idėjų. Džiaugiamės, kad prie iniciatyvos prisidėjo tiek aktyvių ir pasiryžusių veikti jaunuolių net iš 19 savivaldybių, o miestuose suburtos komandos vis didėja. Malonu matyti tiek bendraminčių, tikinčių bendra idėja ir norinčių pagerinti politinį gyvenimą savo miestuose“.

Nelengva ir patirtį turinčiam, o ką kalbėti apie jauną žmogų. Tad ši veikla orientuota į jaunimą, balsuosiantį pirmą, antrą kartą. Šilutėje – devyni kandidatai į mero postą ir dešimt politinių partijų bei judėjimų, siekiančių pilitikų mandatų. Išrinkti tinkamiausiaus asmenis – atsakingas sprendimas. Kad apsisprendimas būtų tvirtas, jaunimui ruošiasi padėti iniciatyvos „Žinau, ką rengu“ aktyvistai.