Žinią apie Pamarį 35 metus skleidžianti „Verdainė“ kviečia į jubiliejų 

Lapkričio 11-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre rinksis tie, kuriuos jau 35 metus buria vienas žinomiausių krašto kolektyvų – „Verdainė“. Rinksis ne tik ansambliečiai, bet ir jų šeimos, bičiuliai, visi tie, kas tuos 35 metus buvo kartu šioje didelėje šeimoje – taip vieni kitus vadina verdainiečiai ir nepailstanti jų vadovė Regina Jokubaitytė. O buvo ir yra joje keturios kartos – seneliai, tėvai, vaikai ir anūkai, iš viso jau 128 žmonės, kurie ne kartą žinią apie Šilutę nešė po visą Lietuvą, o žinią apie Lietuvą – po daugelį užsienio šalių. 

„Susilipdė“ 1988-aisiais

1988 m. prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) susibūrė folkloro ansamblis, pasivadinęs „Verdainės“ vardu.

Nusikeldama į tuos metus, vadovė Regina sako, kad idėjos burti folkloro kolektyvą įkvėpėjas buvęs Inkaklių „Dainorių“ ansamblis, tuomet vadovautas Leono Bartkaus. Būtent juos išgirdusi ir ansamblio veiklą sekusi Regina svajojo, kad norėtų ir Šilutėje rasti tokių entuziastų ir suburti panašų kolektyvą.

Pradėjusi burti ji net nežinojo kiek žmonių susidomės, kiek ateis. „Pradžioje atėjo keli pažįstami, kurie žinojo mano veiklą su kitais kolektyvais. Jie dar kažką pakalbino – taip ir lipdėmės“, – pasakoja vadovė.

Tas lipdymasis sutapo su Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio gimimu, kuomet su dainomis budo visa Lietuva. „Neturėjome nei instrumentų, nei rūbų, niekas nepamokė, kaip tą kostiumą užsidėti. Visko reikėjo mokytis patiems”, – prisimena vadovė.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 9 dienos „Šilutės naujienose“.