Žinia apie Rusnės mokyklą – Ramiojo vandenyno pakrantėje

Rusnes mokyklaŠilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyrius dalyvavo nacionaliniame projekte „Apkabinkime žemę. Lietuva dėkoja“, kurio metu turėjo padėkoti kuriai nors pasaulio valstybei, pripažinusiai Lietuvos nepriklausomybę.

Rusniškiai, susidomėję projektu pasirinko vakarinėje Pietų Amerikos Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūrusią egzotiškąją Čilės respubliką, kuri 1991 m. rugpjūčio 28 d. dar mažai kam žinomai, neįsitvirtinusiai Lietuvos valstybei išdrįso pasakyti: ‘Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę ir nuo šiol tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje“.

Sudominti tolimąja Čile mokiniai su pedagogais ėmėsi darbo: domėjosi pasirinktos respublikos kultūra, simboliais, kraštovaizdžiu. Įdomus ir netikėtas atradimas, įrodęs, kad Lietuvą ir Čilę sieja bendri ryšiai – Ignas Domeika (1802-1889) – Lietuvos bajorų šeimoje gimės Čilės garbės pilietis, švietimo sistemos reformatorius, universiteto Santjage rektorius, geologas, mineralogas ir etnologas. Šis Čilei nusipelnęs žmogus laikomas pirmuoju lietuviu Čilėje. Vėliau įvairių klasių moksleiviai kūrė piešinius su Čilės simboliais, atributika, kartu su anglų kalbos mokytoja rašė padėkos laišką Čilės visuomenei.

Elektroninis laiškas, iliustruotas nuotraukomis ir kūrybiniais darbais pasiekė kelias diplomatines institucijas, atstovaujančias Lietuvos ir Čilės respublikų politinius interesus, Čilės nacionalinį universitetą, nacionalinę biblioteką, Pasaulio lietuvių centrą ir Lietuvių išeivijos bendruomenę Čilėje.

Netrukus mokyklą pasiekė įspūdingas Čilės respublikos užsienio reikalų ministerijos diplomato Javier Foxon ir ambasadoriaus Julio Bravo laiškas. Diplomatai džiaugėsi iniciatyva: „Norime padėkoti už atsiųstą nuostabų elektroninį laišką. Didžiulė garbė matyti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus moksleivius, laikančius Čilės vėliavą ir keletą nacionalinių simbolių, įskaitant Velykų salos skulptūras.

Tai labai gražus ir paliečiantis, jaudinantis poelgis“, – rašoma laiške.

Ambasadorius laišku pasidalino socialiniuose tinkluose, kuriuose mes sulaukėme didelio susidomėjimo. Žinute pasidalino ne tik ambasadoriai, bet ir keli Čilės visuomenės veikėjai, žurnalistai. J.Bravo su mokykla ryšių nutraukti nenori – ambasadorius ieško švietimo įstaigų, kurios galėtų bendradarbiauti su Rusnės progimnazija. Vėliau mus dar pasiekė Čilės nacionalinio universiteto ir bibliotekos laiškai.

Dideliu pasisekimu džiaugiasi ir socialinio projekto taikai ir vienybei žemėje „Apkabinkime žemę“ vadovė Dalia Skvireckienė: „JUMS PAVYKO! Jums pavyko užmegzti ryšius, bendradarbiavimą su Čile. Jūs esate puikus veiklumo pavyzdys. Jei Žmonija taip stengtųsi dėl tarpusavio bendradarbiavimo, draugystės, tolerancijos… Manome, kad TAIKA, BENDRYSTĖ taptų savaime suprantama. „Apkabinkime Žemę“ didžiuojasi Jumis!“, – rašė projekto vadovė.

Pilna džiaugsmo ir vilties, Rusnės progimnazijos bendruomenė tiki, kad dalyvavimas projekte išaugs į glaudų dvišalį bendradarbiavimą.