Žiniasklaidos OŽK’os vėl surengė politikų maudynes

ozkos balcytis su kibiru„Pamario OŽK’ų“ (originalių žurnalistų klubo) nariai – rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, žiniasklaidos atstovai ir… kai kurie žymūs bedarbiai penktadienį vėl rinkosi draugėn, paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Ateiti išdrįso ne visi kviestieji, ir to neatėjimo priežastis visiems atėjusiesiems buvo kaip ant delno: tai paniška baimė, kad aštrialiežuvis renginio organizatorius Marijus Budraitis ištaršys, o žiniasklaida dar kartą išviešins visus per metus nepadarytus darbus ir padarytas „nesąmones“, neapgalvotus leptelėjimus ir kvailus poelgius…

Tradicinis – aštuntą kartą vykstantis renginys šiemet vyko netradicinėje vietoje: protestuojant, kad rajono valdžia iki šiol nepasirūpina F.Bajoraičio viešajai bibliotekai perduoti papildomų patalpų, kandžiojo humoro vakaras perkeltas į kavinę „Gilija“.

Čia netrūko visų buvusių ir būsimų merų maudynių, debiutų, juoko iki ašarų ir legendinių „Gilijos“ čeburekų.

V.Pozingis pakeitė elektroninį paštą

Svarbiausiu „Pamario ožkų“ debiutantu reikėtų vadinti „superinį dainininką iš Suvalkijos“ Rytį Kostiušką. Vienas, ir padedant Marijui Budraičiui bei ansamblio „Karčema“ vadovui Vygantui Stoškui, apdainavęs visus garsiausius rajono politikus bei įvykius, garsiausių ovacijų R.Kostiuška sulaukė po rajono merei Daivai Žebelienei skirtos arijos. „Aš papuošiu merės galvą pinavijom, apkaišysiu Žemaitaitį žaliom rūtom…“, – sodriai skambėjo salėje dainininko tenoras.

„Kažko panašaus tikėjausi. Išsipildė“, – atsiimdama jai, kaip „Metų moteriai“ skirtą dovaną neslėpė rajono vadovė. Bet akmens užantyje nelaikė – M.Budraičiui palinkėjo rasti daugiau laiko sau ir šeimai, įteikė didžiulę „puokštę“ saldumynų.

Neliko neapdainuotas ir nuo sosto nuėjęs buvęs meras Virgilijus Pozingis, per metus nuo praėjusių „Ožkų“ iš Inkaklių kaimo persikėlęs į Naujakurius. „O tu pašvilpauk, buvęs mere, pašvilpauk iš Naujakurių…“, – plėšė jau pats renginio vedėjas M.Budraitis.ozkos pozingiui kompaktas

V.Pozingis dar pretendavo ir į „Metų statybininko“ titulą, mat suspėjo nutiesti pėsčiųjų taką palei senojo turgaus aikštę, kuriuo kasdien praeina nuo 4 iki 7 žmonių. Jam įteiktas specialus vardinis kibiras, su nauju el. pašto adresu, kurio kodinis žodis „grįšiu.lt“. Eksmerui taip pat atiteko ir jo mylimo dainininko Radži kompaktas „Mano didelės, storos, valstietiškos vestuvės“.

A.Balčytis statys dar 4 „Pirmokus“

Buvo tąvakar tokių, kuriems laimingai pavyko išvengti šmaikštaus M.Budraičio liežuvio, bet buvo ir tokių, kurie pasijuto ypatingai „pamylėti“. Prie pastarųjų reikėtų priskirti vicemerą Algirdą Balčytį ir Šilutės seniūną Raimondą Steponkų.

R.Steponkus nominuotas kaip ypač tvirtas vyras, atlaikęs pačios merės ataką ir taip įrodęs, jog jo tabokinėje tabakas dar nesudrėko. Už savo išmanumą seniūnas apdovanotas „išmaniuoju“ telefonu su 5 mygtukais.

A.Balčytis be konkurencijos pelnė „Metų paštininko“ vardą, mat vienintelis toks „ištvermingas ir šoklus jis po įstaigas nešiojo Seimo nario laiškelius“. Už tai jo pavardė, M.Budraičio nuomone, turėtų būti aukso raidėmis įrašyta į „Lietuvos pašto“ istoriją, o nominantas atsiėmė prizą – butelį negazuoto gėrimo bei firminį „Lietuvos pašto“ maišelį.

Ypač A.Balčytis pagerbtas už skulptūrų statymą mieste. Išduoti ir jo planai artimiausiu metu Šilutėje pastatyti dar bent keturias „Pirmokų“ skulptūras.

Neprašovė senas politikos vilkas A.Balčytis ir „Stebuklų lauko“ žaidime, kur susirungė su kitu senu politikos vilku Audriumi Endzinu, mat žinojo, kad „Enter“ yra ne dar vieno į Pamarį ateinančio uragano pavadinimas, o kompiuterio terminas.

„Stebuklų lauke“ susirungė ir neseniai Degučių kapinėse susitikę Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas bei UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas. Pirmajam teko atspėti, kiek kartų jau yra virtęs nelaimingasis „Žibų“ kranas, kuris neseniai išvartė antkapius Degučių kapinaitėse. Naumiestiškis atspėjo, jog tris. O S.Kazlauskas neslėpė pasididžiavimo, kad tokio krano neturi daugiau niekas.

Apdainuoti ir politikos pingvinaiozkos budreckas

„Metų pergalės“ nominacijoje be konkurencijos praėjo Seimo narys Artūras Skardžius, anot M.Budraičio, tai kovai sėkmingai sutelkęs raudonųjų striukių ir šalikų gaujas. Už tai jis pelnė metinį leidimą be eilės išvažiuoti iš Pagėgių. Laureatas A.Skardžius kitą „Metų pergalės“ kandidatą Kęstą Komskį patikino, esą „Ožkų“ komisijos jis nebuvo papirkęs.

„Du politikos pingvinai Darbo partiją surado, du politikos pingvinai gal kažką iš Sauliaus gavo…“, – pingviniškais žingsneliais lingavo scenoje „superiniai dainininkai“, atlikdami specialiai politikos perbėgėliams Juozui Sauspreškiui ir Algimantui Čeponiui sukurtą dainelę.

Gausiai apdovanotas tądien buvo ir renginio organizatorius M.Budraitis. Rajono kultūros ministre tituluojama Vilma Griškevičienė jam skyrė buteliuką valerijonų, nes į savo renginį jis kasmet svečius vilioja kaip katinus – atsispirti tam neįmanoma.

Produkcijos iš Naujienų salos etninio paveldo – Nemuno vėžių trauktinės – renginio vedėjui dovanojo ir „Šilutės naujienos“ – kad žinotų „gde zimujut raki“ (iš rusų kalbos – kur vėžiai žiemoja). Mat „Šilutės naujienos“ Spaudos dienos proga turėjo sensacingą naujieną: redakcija okupavo ir privatizavo vieną iš sąnašų susidariusią salą Kuršių mariose. Kadangi ji buvo niekieno, tai tapo „Šilutės naujienų“. Plačiau apie tai – toliau spausdinamame informaciniame pranešime.

Daugiau nuotraukų – silutesnaujienos.lt fotogalerijoje!