Žinių turnyre – duoklė Mažajai Lietuvai

ziniu turnyrasŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai balandžio 2 d. jaunimą ir ne tik pakvietė dalyvauti draugiškame žinių turnyre „Mažoji Lietuva – etninės kultūros atlase“. Šis renginys, vykęs mokinių velykinių atostogų metu, įtrauktas į kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginių programą.

Žinių turnyras buvo skirtas Mažosios Lietuvos kultūros ir istorijos paveldo, kuris yra unikalus ir savitas, tematikai. Išskirtiniai yra mūsų regiono architektūra, folkloras, papročiai, kulinarinis paveldas, drabužiai ir kt. O įvertinti šio etnografinio regiono grožį ir įvairiapusiškumą gali tik tas, kuris tai išmano, kuris ne tik apie tai skaitė, bet pats savo ausimis girdėjo.

Ketvirtadienio popietę turnyre dalyvavo penkios komandos skambiais pavadinimais: „Šilutės šaulių 8-oji kuopa“ (vyrai), „Kovinės nendrelės“ (Šilutės šaulių 8-osios kuopos merginos), „Šilutės lietuvininkai“, „Draugai“ bei komanda „Žiūrovai“, kurią sudarė į renginį atėję žiūrovai bei šaulių vadas Donatas Jaunius.

Komandos varžėsi keturiuose turuose: Mažosios Lietuvos kulinarinis paveldas, lietuvininkų tautiniai drabužiai ir gyventojų buitis, lietuvininkų tautosaka ir papročiai bei paskutinis turas – tarmės.

Paskutiniajame ture komandos turėjo pademonstruoti žinias apie tarmes, nes reikėjo burtų keliu ištrauktuose lapeliuose surašyti tarmiškų žodžių reikšmes.

Susumavus visų turų rezultatus paaiškėjo, kad visų komandų žinios apylygės ir rezultatai skyrėsi tik vienu ar dviem taškais. Bet lyderiais tapo komanda draugišku pavadinimu „Draugai“ (Kristina, Danguolė, Mykolas ir Domas).

Visoms komandoms įteikti saldūs prizai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!