Žiurkių augintojai: „Su jomis niekada nebūna nuobodu, tai lojalios draugės“


ZIURKESPrieš keletą dienų daugelis pasaulio gyventojų šventė Kinų naujuosius metus. Pagal Rytų kalendorių 2020-uosius valdys Baltoji Metalinė Žiurkė.

Žiurkė daugeliui asocijuojasi su nepageidaujamu graužiku, o ne augintiniu namuose. Visgi geriau pažįstantys šį gyvūną sako, kad žiurkė gali būti ne mažiau miela už katiną. Šie dresūrai pasiduodantys augintiniai atpažįsta savo šeimininkus, yra labai smalsūs ir protingi.

Geriau žiurkių charakterio savybes atskleisti padėjo jas auginančios „Šilutės naujienų“ skaitytojos Patricija ir Kornelija.

 

Bando atkreipti šeimininkų dėmesį

„Tikrai įdomu žiurkes auginti“, – sako šilutiškė Patricija.Patricija Venckute_2

Mergina pasakojo, kad dvi žiurkes priglaudė, nes kitas žmogus jų nebenorėjo, o trečiąją įsigijo, kai su drauge važiavo pirkti kraiko ir maisto toms dviems. „Pamačius ją, tiesiog nusipirkome, nes ji labai į mus žiūrėjo“, – prisimena Patricija.

Visos jos augintinės žiurkės turi nuotaikingus vardus – Saša, Aleksa ir Staska. Anot merginos, vardai linksmi, bet ir su žiurkėmis niekada nėra nuobodu. Jos atpažįsta šeimininkus, graužikės reaguoja, kai Patricija įeina į patalpą kurioje jos gyvena. Tuomet užlipa ant narvelio sienų, kad atkreiptų į save dėmesį.
„Lipa pačios ant rankų, domisi viskuo ką pamato ir randa“, – pasakojo mergina, su viena iš žiurkių dažnai keliaudavusi automobiliu.

Žiurkių priežiūra nėra sudėtinga, jos nėra išrankios maistui. Labai mėgsta morkas, paprikas ir juodas saulėgrąžas, kurias Patricija perka gyvūnų prekių parduotuvėse.

Ištikimos draugės

Šilutiškė Kornelija pasakojo, kad ilgą laiką bandė išprašyti tėvų sutikimo auginti žiurkę.

„Pradžioje nelabai sekėsi, nes jie galvojo, kad nesirūpinsiu ja, bet patirtis rodė kita, kadangi seniau auginau ne vieną ir ne penkias žiurkes ar pelytes“, – savo patirtimi dalinosi Abrūzos šeimininkė.

Neįprastas vardas – Abrūza, Kornelijos galvoje kilo pamačius savo žiurkytę pirmą kartą.

Kornelijai žiurkės labai patinka, nes yra draugiškos ir, merginos žodžiais sakant, neturint ką veikti, galima su jomis pažaisti. Tą patį galima padaryti su katėmis ir šunimis, bet jos manymu, žiurkė ypatinga tuo, kad neprineša purvo ir nereikalauja daug vietos.

„Žiurkės labai lojalios draugės. Kartais jaučia kad kažkas tau negerai ir ateina prie narvelio sienelės lyg paguosti bandydamos. Jei gyvūnas pasitiki savo šeimininku, jis tikrai paleistas iš narvelio niekur nebėgs, o eis kartu iki pasaulio galo“, – įsitikinusi graužikės šeimininkė.

Kornelija pritartų Patricijai, kad žiurkių priežiūra itin paprasta. Svarbiausia, kad gyvūnėliui netrūktų vandens ar maisto ir kad jos gyvenama erdvė būtų higieniška bei jauki.

Prasta žiurkių reputacija – jau praeitis

Žiurkė – pats protingiausias graužikas. Jos pradėtos auginti nelaisvėje XIX amžiuje, išpopuliarėjus jų lenktynėms. Auginamos nuo gimimo, žiurkės prisiriša prie namų ir savo šeimininkų.

Šie graužikai turi gerai išvystytą uoslę ir klausą, tačiau prastesnį regėjimą. Jos gali būti dresuojamos, lengvai atpažįsta šeimininką. Taip pat žiurkės nesunkiai atpažįsta ir jas nuskriaudusį žmogų, taigi turėdamos atmintį, ateityje nuo tokio žmogaus slėpsis.
Šeimininkui rekomenduojama kiekvieną dieną švelniai palaikyti augintinę rankose, kad tai jai būtų maloni patirtis.

Senovėje žiurkės buvo žinomos, kaip maro ir kitų ligų platintojos, tačiau tai jau praeitis. Grynaveislė žiurkė nė kiek neprimena pilkosios graužikės. Šiandien šių gyvūnų veisėjai gali pasiūlyti įvairių spalvų žiurkių: mėlynos, sidabrinės, baltos ir t. t.
Vienas didžiausių žiurkės, kaip augintinio, privalumų yra tai, kad jos nesišeria. Deja, šie gyvūnėliai negyvena ilgai, trumpiau nei dvejus metus.

Ko tikėtis Žiurkės metais?

Kaip jau minėjome, 2020-uosius valdys Baltoji Metalinė Žiurkė. Balta spalva simbolizuoja nuoširdumą ir gerus ketinimus. Todėl seksis tiems, kurie bus sąžiningi ir teisingi aplinkiniams bei patiems sau. O nesėkmės ištiks tuos, kurie pamirš pagarbą ir moralę. Metalas simbolizuoja atkaklumą, kovą, tvirtybę ir drąsą. Todėl daugiau pasitikėjimo savimi, ryžto, o taip pat taikingumo – ir Žiurkė jums padės visuose reikaluose ištisus metus.

Žiurkė – pinigingas gyvūnas. Todėl 2020 m. galėsite išspręsti kokias nors materialines problemas, atrasti geresnius finansinius sprendimus. Žiurkės metai – pirmieji naujame 12 gyvūnų cikle, todėl tai naujos pradžios ir naujų galimybių metas. Tad laukite permainų, nebijokite pradėti naujus projektus. Tačiau neverta rizikuoti: Žiurkė to nemėgsta. Blaiviai vertinkite savo galimybes ir tuo pat metu tikėkite savimi. Svarbiausia, atsiminkite: atmestinumas ir neapdairumas gali baigtis blogai.