Žodis ir muzika pakvietė norinčius išgirsti

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko poeto ir akademiko Justino Marcinkevičiaus atminties vakaras "Čia būta...". / Organizatorių nuotr.…Keli žodžiai – žemė, duona, namai, vanduo, ugnis – atidaro duris į Justino Marcinkevičiaus lyrikos pasaulį…” (Vytautas Kubilius).

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko poeto ir akademiko Justino Marcinkevičiaus atminties vakaras „Čia būta…”, skirtas jo mirties metinėms. Renginį vedė jo sumanytoja gydytoja Regina Kulpienė – Jaunienė, kuri vaizdingai skaitė ištraukas iš J.Marcinkevičiaus knygos „Dienoraščiai ir datos”.

Žibų pradinės mokyklos mokytoja Elena Bardauskienė auditorijai pristatė projekciją su poeto žodžiais ir tekstais, taip auditoriją supažindindama su J.Marcinkevičiaus didžiausiu palikimu – turtinga kalba. Vydūno gimnazijos mokytojas Algirdas Navickas kalbėjo apie mokinių literatūros darbų glaudų ryšį su poeto kūryba, parodė, kaip kai kurie mokiniai geba išlaisvinti savo kūrybinę energiją.

Žibų pradinės mokyklos pop choro vadovė Raimonda Mockuvienė su savo auklėtiniais atliko keletą dainų pagal rašytojo tekstus, o Šilutės pradinės mokyklos mokytojos Jolantos Kutkienės vadovaujami mokiniai deklamavo poeto eiles.

Šis renginys – tęstinis. Poeto kūrybai aktualizuoti sausio 31 d. bibliotekoje jau vyko kasmetinis rajono mokinių meninio skaitymo konkursas, kuris buvo taip pat dedikuotas J.Marcinkevičiaus kūrybai ir lietuvių literatūros klasiko Jono Mačiulio – Maironio 150-osioms gimimo metinėms. Prie šio renginio veiklos koordinavimo taip pat prisidėjo aktyvi Šilutės bendruomenės atstovė R.Kulpienė – Jaunienė.

Bibliotekoje valandą skraidžiusi Reginos paleista poezijos paukštė maloniai nuteikė auditoriją, o gerų žodžių renginio iniciatorė išgirdo iš Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės, savo kolegų medikų. Renginio pabaigoje šilutiškė Regina Žalgevičienė paskaitė savo kūrybos eilėraštį.

Kiti du tęstiniai renginiai, skirti Lietuvos dainiaus atminimui, dar vyks Šilutės kultūros ir pramogų centre vasario 24 dieną 17 val. bei kovo 16 dieną 17 val.

Pastarajame renginyje dalyvaus šviesios atminties poeto J.Marcinkevičiaus artimieji bei Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Valentinas Sventickas.

Knygos namų šeimininkai dėkingi R.Kulpienei – Jaunienei už dovanotą J.Marcinkevičiaus knygą „Dienoraščiai ir datos”. Ši dovana pradžiugins ne vieną skaitytoją.

Knygos namų šeimininkai dėkingi R.Kulpienei - Jaunienei už dovanotą J.Marcinkevičiaus knygą "Dienoraščiai ir datos". / Organizatorių nuotr.