Žolinių dieną Kintuose suskambo naujieji varpai

Pagaliau miestelis ant Kuršių marių kranto turi kuo didžiuotis – sekmadienį čia suskambo pašventinta varpinė su trimis varpais.

Pamaldos vyko Mažojoje Kintų evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kintų varpinės šventinimo procesijoje dalyvavo Lietuvos liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Kintų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis ir kunigas Liudvikas Fetingis. Po varpinės pašventinimo iškilmių renginio dalyviai išvyko į Ventę, kur ant marių kranto įvyko Marių kapų šventė.

Iš Vokietijos Hamburgo – Barmbeko evangelikų liuteronų Šventosios Dvasios bažnyčios (Šv. Peterborough Boniface Congregation) parapijos į Kintus atkeliavusią ilgai lauktą varpinę su trimis varpais pašventino Lietuvos liuteronų vyskupas M. Sabutis.

Vokietijoje birželio 28 d. varpinė buvo demontuota ir išvežta į kranų įmonės patalpas. Vėliau transporto įmonės keltu atgabenta Lietuvą, į Kintus. Varpinės bokštas yra 9,2 m aukščio ir sveria 2,4 tonos, ji pastatyta aikštelėje prie Mažosios Kintų bažnyčios.

Vokietijoje, Rheine – Westdeutschland krašte besidarbuojantis vargonų meistru Jorg Nass yra suremontavęs ne vienos evangelikų liuteronų bažnyčios vargonus mūsų krašte: Šilutėje, Vilkyškiuose, Jurbarke. Sužinojęs, kad Kintų parapijai yra reikalingi varpai, ėmėsi šio projekto. Iš pradžių rado parduodamus 6 varpus, tačiau Kintams jie buvo per dideli. Vėliau Vokietijos spaudoje rado skelbimą, kad parduodami trys varpai, tad tuoj kreipėsi į pardavėjus, į Hamburgo – Barmbeko evangelikų liuteronų Šventosios Dvasios bažnyčios parapiją. Per kelias savaites tapo žinoma, kad ir varpai, ir varpinė dovanojami Kintams.

Pasak Kintų parapijos kunigo M. Žilinskio, Lietuvoje gyvenantis Vokietijos pilietis Eduard Reichert yra dovanojęs varpą Kintams, kuris šiuo metu vis dar stovi bažnyčioje. Jau nuspręsta, kad jis iškeliaus į Degučius.

Projekto koordinatorius Jorg Nass raktus bei elektroninį pultelį įteikė Kintų parapijos tarybos pirmininkei Laimai Virginijai Mačėnienei ir kunigui M. Žilinskiui. Vyskupas M. Sabutis pašventino varpinę ir, paspaudus pultelį, Kintuose suskambo naujieji varpai.

Po varpinės pašventinimo visi išskubėjo į Ventės Marių kapų šventę. Ten prie pamaldose dalyvavusių kunigų prisijungė ir Šilutės evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis. Čia, ant marių kranto, prie akmeninio kurėno paminklo kasmet prisimenami negrįžusieji iš marių.