„Žvaigždūnė“ grįžo iš „Charm of Bohemia“ konkurso Prahoje

zvaigzdune prahoje_karolio_tiltasGegužės 6-9 dienomis Čekijoje vyko IX tarptautinis jaunimo meno festivalis – konkursas „Charm of Bohemia“, į kurį atstovauti Lietuvai buvo pakviestas Šilutės šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“, vadovaujamas Loretos Stanelienės ir Gintarės Stanelytės.

Šis projektas – konkursas kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Per 10 metų 30-yje šalių jau yra įvykę daugiau kaip 300 konkursų. Renginį remia šalių kultūros ministerijos, vertinimo komisiją sudaro žinomi aktoriai, dėstytojai, populiarūs menininkai.

Į konkursą vyko 3 „Žvaigždūnės“ grupės. Laimėjusios 1-ąsias vietas visos grupės pateko į superfinalą, kuris spalio mėnesį vyks Sankt Peterburge.

Kelionės metu Šilutės šokėjai aplankė Europos širdies – Prahos – žymiąsias vietas: Mažąjį miestą, Prahos pilį (didžiausia viduramžių pilis pasaulyje – Čekijos sostinės perlas), kerinčią šv. Vito katedrą, Karolio tiltą – vieną iš populiariausių turistinių vietų Prahoje, kuris yra gyvas dieną ir naktį. Taip pat pamatė Senojo miesto aikštę ir astronominį laikrodį bei kitas žymias vietas.

Daugiausia emocijų šokėjams sukėlė Prahos zoologijos parkas, kuris įeina į dešimties geriausių pasaulio zooparkų dešimtuką.

Konkurso – festivalio metu Europos šalyse šokėjai ne tik šoka, bet ir susipažįsta su skirtingų šalių kultūromis, būna tikrais Lietuvos ir Šilutės miesto ambasadoriais. Iš Prahos konkurso „Žvaigždūnės“ vadovės parvežė padėkos raštą Šilutės miesto merui Vytautui Laurinaičiui.

Naująją šokių programą „Žvaigždūnė“ pristatys šeštadienį, gegužės 20 d., 16 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre.