„Žvaigždutė“ – viena didelė šeima

zvaigzdute seimos sventePrasminga idėja gegužę švęsti šeimos dieną, pabrėžiant jos svarbą mūsų gyvenime, tampa tradicija. Ta proga į lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ kiemą  susirinko mamos, tėčiai, seneliai, močiutės, broliukai, sesutės. Visi atskubėjo į šventę „Mes – viena didelė šeima“.

Direktorė Stasė Viršilienė sveikindama susirinkusiuosius pabrėžė, kad šeima yra pirmoji ir pagrindinė žmogaus ugdymo institucija, o darželis tik pagalbininkas ir partneris. Svarbu, kad šeimą ir darželį jungtų santykiai, paremti abipuse pagalba, gebėjimu susitelkti.

Darželinukai susirinkusiuosius sveikino  dainomis, šokiais, kvietė tėvelius pasidžiaugti fotografijų paroda „Myliu savo senelius“, aplankyti darbų parodą „Spalvota vaikystė“. Nuotaiką paįvairino folklorinio ansamblio „Ramytė“ dainininkai, kviesdami žaisti Pamario krašto žaidimus. Visi gaivinosi gėrimais ir ledais prie bendro vaišių stalo, lavino šoklumą ant batuto, eksperimentavo pūsdami muilo burbulus. Nepamiršome net mėgstančių svajoti – užrašytas svajones pritvirtinome prie helio balionų ir leidome kilti aukštyn.

„Smagi šventė, netradicinė. Mums tai puiki proga pabūti kartu, pamatyti savo vaikus dainuojančius, žaidžiančius“, – džiaugėsi Viltės mama. „Balionai, atrakcionai, muzika padeda sukurti šventinę nuotaiką“, – mintimis dalijosi Evaldo močiutė.

Tėveliai šventėje turėjo ypatingą užduotį – pavaizduoti popieriaus lape įstaigos šeimą. Lauko žaidimų aikštelėse jie, vaikai ir pedagogai, piešė, kirpo, klijavo, derino nuotraukas – ruošė kūrybinių darbų „Mes – viena didelė šeima“ pristatymus. Dauguma tėvų įstaigos šeimos modelį siejo su stiprybės simboliu – medžiu. Pasak Martos mamos, tėvai, seneliai, pedagogai – šaknys, žiedai – tai mūsų vaikai. Ar prasiskleis žiedai priklauso nuo šaknų. Jei šaknys tankios ir tvirtos, medžio žiedai sužydės gražiausiomis spalvomis.

Kamilės močiutė kvietė mamytes, tėvelius, senelius ir močiutes – mylėti savo vaikus, priglausti ir paguosti. „Mylėkime vieni kitus, raskime laiko ir būdų parodyti savo meilę“, – sakė ji.

Visi džiaugėmės buvimu kartu, tarsi viena didelė šeima.