„Žvaigždutėje“ – naudingos papildomos paslaugos šeimoms

zvaigzdute skaitoIkimokyklinio vaiko ugdymas grindžiamas jo poreikiais, galimybėmis, gabumais, interesais, pasiekimais. Labai svarbu ir ko tikisi tėvai iš darželio, tad šiemet ypatingą dėmesį skyrėme šeimų lūkesčių ir vaikų poreikių tyrimams.

Nustebome, kad labai daug tėvelių pageidauja, kad jų vaikams būtų organizuojamas papildomas ugdymas, ko iki šiol nebuvo.

Buvo sunkoka sudaryti papildomų veiklų darbo grafikus, kad netrukdytų tiesioginei mūsų veiklai, tačiau kada įstaigoje įrengtos kelios salės (muzikos, sporto salės, šilta ir jauki seklyčia, naujas erdvus metodinis centras), puikiai galime organizuoti šias papildomas veiklas: anglų kalbos užsiėmimus, dailės pamokėles, šokių pamokėles, kineziterapiją.

Tai didžiulė nauda vaiko ugdymui, tobulėjimui.

 Anglų kalbos užsiėmimai, kuriuose vaikai mokosi ne tik draugauti, dalintis, reikšti jausmus, bet ir tarti pirmuosius žodžius angliškai. Drąsiai tai darome, nes mokslo įrodyta, kad kitas kalbas vaikai greičiausiai įsisavina penktųjų metų pabaigoje, o tęsti šią pradėtą veiklą turės galimybę pradinėje mokykloje, kurioje ir dirba ši pradinių klasių užsienio kalbų mokytoja. Jos tikslas, kad ugdytinis neprarastų motyvacijos mokytis anglų kalbos mokykloje, o darželyje žaisdamas mokytųsi tarti žodelius.

Šokių valandėlių metu kvalifikuoti mokytojai padeda vaikams laisvai išreikšti save ir savo jausmus, nugalėti drovumą ir tapti atviriems naujiems įspūdžiams ir potyriams.

Dailės būrelis suteikia galimybę laisvai kurti, drąsiai vaizduoti savo mintis, jausmus. Vaikai susipažįsta su įvairiomis dailės technikomis ir priemonėmis. Dailės veikla skatina vaikų kūrybiškumą, kuris įgyvendinamas pagal asmeninį supratimą bei pomėgius.zvaigzdute soka

Kineziterapija. Šios treniruotės metu vaikučiai daro kineziterapijos pratimus. Šie pratimai – tai daugiau nei mankšta, tai – savotiškas bendravimo būdas. Užsiėmimų metu naudojamos įvairios priemonės. Pavyzdžiui, dirbant su kamuoliais stiprinamos įvairios vaikų raumenų grupės, lavinama pusiausvyra, judesių koordinacija bei koreguojama laikysena.

Kiekvienas pedagogas organizuodamas papildomą ugdymą planuoja, kaip, kokia forma atsiskaitys šeimoms.

Įstaigoje, šeimoms auginančioms vaikus, kurie turi kalbos ir komunikacijos sutrikimų, pagalbą ir konsultacijas teikia logopedas.

Be to, esame partneriai vykdomo projekto „Kai mes kartu – mes stipresni“ nemokamą paslaugą, lopšelyje darželyje „Žvaigždutė“, teikia psichologas.

Nauja ir tai, kad yra sudarytos sąlygos nemiegantiems vaikams, kuriems žaidimų terapiją, ramybės metu, organizuoja socialinė pedagogė. Sudarytos sąlygos ir tiems vaikams, kurių tėvelių darbo valandos yra ilgesnės, nei dirba darželis.

Džiugi žinia pasiekė iš Ugdymo plėtotės centro, kad mūsų patirtis panaudota išleistame leidinyje „Metodinis leidinys priešmokyklinio ugdymo pedagogams“ esame įvertinti padėka.

Na ir paskutinė, vėl nauja žinia dalyvaujame ES programoje „Vaisių vartojimo skatinimas švietimo įstaigoms“, kur pagal lapkričio 9 d. pasirašytą sutartį lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai bus maitinami papildomai vaisiais ir vėl nemokamai.

Siūlomas asortimentas: kriaušės, bananai, apelsinai, mandarinai, obuoliai.
Daugiau informacijos apie nemokamą maitinimą, vaisius, pieno produktus galima rasti mūsų svetainėje.

Gerbiami tėveliai, mūsų lopšelyje darželyje „Žvaigždutė“ veikia 11 grupių: 3 lopšelio grupės, kurias lanko 1-3 metų vaikai, 2 grupės 3-4 metų, 2 grupės 4-5 metų, 2 grupės 5-6 metų ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės 6-7 metų vaikams.

Šiuo metu yra laisvų vietų tik lopšelio grupėse 1-3 metų vaikams.

Mielai lauksime Jūsų!
Registruotis Šilutės savivaldybėje.

Mūsų adresas: V.Kudirkos g. 20, tel. (8 441) 62 163,
elektroninis paštas: info@zvaigzdeta.lt,
internetinė svetaine www.zvaigzdeta.lt