„Žvaigždutės“ darželinukai mokėsi saugoti gamtą ir sveikatą

zvaigzdute ekologine savaite 2Žmonės visame pasaulyje siekia gyventi švarioje aplinkoje. Ir vaikai bręsdami pradeda kreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, sveiką gyvenseną.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius organizavo ikimokyklinių ugdymo įstaigų akciją „Mažųjų šilutiškių dideli rūpesčiai“. Pirmasis akcijos etapas nuo rugsėjo 16 iki spalio 1 dienos vyko kiekvienoje ikimokyklinėje įstaigoje.

Netradicinio ugdymo savaitės surengtos ir lopšelyje – darželyje „Žvaigždutė“. Vyko įvairiausi renginiai, kurių tikslas buvo ugdyti vaikų savimonę ir atsakomybę, rūpintis supančia aplinka, formuoti teisingą požiūrį į save, švarią aplinką, kuri daro didžiulę įtaką mūsų visų sveikatai.

Visa darželio bendruomenė susibūrė bendrai ekologinei veiklai. Visi kartu nusprendėme, kad pirmasis žingsnis švaros link – tai mūsų pačių teritorijos tvarkymas. Vaikai kartu su tėveliais kibo į darbus, o po sunkių darbų gėrėme karštą arbatą.

Tvarkėme ir grupes, nes ir čia yra užsilikusių nenaudojamų daiktų. Mokėsi vaikai rūšiuoti šiukšles, nešė jas išmesti į tam tikrus konteinerius.
zvaigzdute ekologine savaite
Visa bendruomenė prisijungė ir prie akcijos „Diena be automobilio“, nes automobilių išmetamosios dujos, panaudoti tepalai, padangos taip pat teršia gamtą, kenkia sveikatai. Vaikai mokėsi taupyti vandenį plaudami rankas, o kad viskas vyktų smagiau, muzikos vadovė Lina juos išmokė ir „Švarių rankų šokį“.

Daug įdomių idėjų, išmanumo, tėvų, pedagogų ir vaikų darbo įdėta į darbelių iš antrinių žaliavų kūrimą. Tokia paroda, surengta darželio kieme, džiugino visą bendruomenę.

Vaikai žaidė muzikinius žaidimus, dainavo, skandavo, atsakinėjo į įvairius klausimus, susijusius su ekologija. Kiekviena grupė buvo apdovanota padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą netradicinėje ugdymo savaitėje.

Pasipuošę vėjo malūnėliais priešmokyklinių ir vyresniųjų grupių  vaikai iškeliavo į rajoninį renginį – akciją „Mes – už švarią Šilutę“. Tikimės, kad žinios ir įgūdžiai, kuriuos vaikai įgijo, skatins ir toliau domėtis gamtos ir sveikatos saugojimu, rinkti ir rūšiuoti buitines atliekas: popierių, stiklą, plastiką ir kt.