„Žvaigždutės“ ugdytiniai apsiėjo be automobilio ir per lietų

zvaigzdute be automolbilio 1Kasmet rugsėjo 16-22 d. daugelyje Europos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, kurios metu vyksta įvairiausios akcijos, raginančios visuomenę prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu, pasirenkant mažiau orą teršiantį transportą, dviračius, keliavimą pėsčiomis.

Rugsėjo 20 dieną lopšelis – darželis „Žvaigždutė“ taip pat surengė akciją „Diena be automobilio“ ir pakvietė visą darželio bendruomenę prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Labai džiugu, jog daugelis nepabijojo blogo oro, į darželį atvyko pėsčiomis, pasipuošę margaspalviais skėčiais, neperšlampamais apsiaustais.

Prie darželio vartų akcijos organizatoriai socialinė pedagogė R.Stasytienė, auklėtojos D.Bačiulienė ir A.Grauslienė, nepabijojusiems lietaus dovanojo ekologiškus vėjo malūnėlius.

Labiausiai džiaugėsi vaikai ir praeiviai, kurie netikėtai sudalyvavo akcijoje. Vaikai džiūgavo galimybe pasivaikščioti lietuje, taip zvaigzdute be automolbilio 3pat dovanotais vėjo malūnėliais, praeiviai dėkojo už gerą nuotaiką ankstų penktadienio rytą.

Buvo ir tokių, kuriems rytas prasidėjo staigmenomis. Ugnės mama Renata pasakojo, kaip subjuro jos nuotaika, kai rytą pastebėjo, jog nuleista automobilio padanga. Teko greitai susiruošti ir su vaiku skubėti į darželį pėsčiomis. Tačiau labai nudžiugo, pamačiusi savo dukrą laimingą, kai auklėtoja padavė vėjo malūnėlį, tardama „ačiū, kad dalyvaujate akcijoje DIENA BE AUTOMOBILIO“.

„Nebesvarbu, kad automobilio padanga nuleista, svarbiausia, kad mano dukra šiandiena sveika ir laiminga“, – sakė Ugnės mama.

Oro tarša ir triukšmas – didžiulė šių dienų problema. Tarptautinė diena be automobilio puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir aplinkiniams švaresnio oro gurkšnį.

„Palikite automobilį ramybėje bent vieną dieną!!!“ – sako akcijos organizatoriai.