„Žvaigždutės“ vaikai saugosis ugnies

zvaigzdute gaisrineLietuvoje kasmet kyla daugiau kaip 10 000 gaisrų, juose žūva per 200 žmonių, dar tiek pat patiria traumas. Dalis jų – vaikai, kurie palikti namuose vieni sukelia gaisrą, nes nesilaiko taisyklių. Todėl labai svarbu kuo anksčiau juos pradėti mokyti, kaip elgtis su ugnimi.

Lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ vaikams buvo organizuota akcija „Atsargiai su ugnimi“, kurios metu ugdytiniai lankėsi Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (PGT).

Tarnybos skyrininkas Mindaugas Kasnauskas ir ugniagesys Nerijus Paleckis vaikus supažindino su ugniagesių darbu, gelbėtojų technika. Vaikai sužinojo, jog ši profesija yra pavojinga – ugnis, aukštis. Ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka gelbėjimo darbus, pavyzdžiui, po avarijos su specialia įranga ištraukia iš automobilių nelaimėlius, ieško skenduolių.

Po šios viešnagės vaikai žinos, kad negalima žaisti su degtukais, palikti be priežiūros degančios žvakės, išeinant iš namų būtina išjungti elektros prietaisus, o būnant gamtoje laužavietę palikti, tik įsitikinus, kad ji užgesusi. Svarbu švenčių metu naudojant fejerverkus laikytis nurodytų taisyklių. O jei kilo gaisras, reikia skambinti pagalbos telefonu 112.

Baigiantis pažintinei ekskursijai po priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, pasigirdo pavojaus signalas, kuris kvietė gelbėtojų brigadą į įvykio vietą. Vaikai pamatė, kaip greitai PTG brigada sureagavo į signalą ir išvyko į objektą. Susipažino ir su Šilutės PGT viršininku Rimantu Mačijausku, drąsiai klausinėjo apie gaisrininkų darbą.

Padėkojome už suteiktas žinias, o grįžę į darželį visa tai, ką vaikai matė, girdėjo dar kartą aptarėme ir pasistengėme atspindėti popieriaus lape.