Žygis „Už švarią Lietuvą!“ atkeliauja į Šilutę

Jau daugiau kaip 60 dienų žygio „Už švarią Lietuvą!“ dalyviai keliauja palei Lietuvos sieną ir renka šiukšles, jas rūšiuoja, sveria, skaičiuoja ir šviečia visuomenę. Spalio 24 - 26 dienomis jie keliaus pro Šilutę, o spalio 25 dieną bendraus su miesto gyventojais.

Keliaudami žygeiviai ir Lietuvos gamta grožisi, ir su sutiktais žmonėmis pabendrauja.

„Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis 1200 km, 80–ies dienų žygis pėsčiomis aplink Lietuvą, kurį organizavo kauniečių komanda. Kelionės metu žygeiviai ne tik grožisi Lietuvos gamta, bendrauja su sutiktais žmonėmis, bet ir renka savo kelyje rastas šiukšles.

Pasak organizatorių, šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Kasdien surinktas šiukšles žygeiviai analizuoja, skirsto į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o vėliau visuomenę, verslą, mokslininkus ir valstybines institucijas kvies drauge ieškoti sprendimų prevencijai. Juk šiukšlės, tai mūsų vartojimo pasekmė, tarsi lakmuso popierėlis, jas analizuojant galime suprasti žmogaus – vartotojo elgseną ir ieškoti sprendimų drauge.

„Dabar mes gyvename plastiko amžiuje. Pasak mokslininkų, jau prasidėjo naujoji – žmogaus epocha, dar vadinama „Antropocenu“. Ši epocha žymi dominuojančią žmogaus įtaką mūsų planetos atmosferai, klimatui ir aplinkai. Analizuodami, skaičiuodami ir tyrinėdami visas žygio metu surinktas atliekas, mūsų žygio komanda prisideda prie antropologinių tyrimų, padedančių spręsti visuomenėje kylančias modernaus gyvenimo ir perteklinio vartojimo problemas“, – atkreipia dėmesį jie.

Šis žygis nėra pirmoji kauniečių iniciatyva – pernai, kartu su komanda, per 6 dienas, vedini to paties tikslo, jie apėjo Kauną.

Norintieji prisijungti gali žygiuoti kartu pasirinktose atkarpose. Svarbi kiekviena žygyje pakelta šiukšlė, vertingos kiekvieno žmogaus pastangos ir įžvalgos.