3 funkcionalaus vaikų kambario akcentai

Vaikų kambarys – tai erdvė, kurioje vyksta įvairiausios veiklos: miegama, žaidžiama ir mokomasi.

Vaikai savo kambariuose praleidžia didelį dalį savo laiko. Atsižvelgiant į tai, svarbu sukurti kuo praktiškesnę erdvę. Toliau pateikiami 3 aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti norint užtikrinti funkcionalią vaikų kambario zoną.

1. Tvirtas kambario pagrindas

Nepriklausomai nuo amžiaus, daugelis vaikų namuose vaikšto basomis. Atsižvelgiant į tai, svarbu, jog grindų dangos paviršius būtų kuo malonesnis, jaukesnis. Interjero dizaineriai išskiria parketą, kaip vieną maloniausių ir jaukiausių dangų pasirinkimų. Funkcionalios parketlentės ne tik išlaikys interjero vientisumą kiekvienoje namų zonoje, bet ir puikiai tiks norintiems investuoti į šildomų grindų sistemą.

Šiai dienai parketlenčių pasirinkimas itin platus: skirtingos spalvos, tekstūros ir klojimo raštai. Jos puikiai tinka prie bet kokio namų interjero stiliaus. Intensyvioje judėjimo zonoje, viršutinis parketo sluoksnis gali švelniai patamsėti, tačiau tai natūralu. Lyginant su kitomis grindų dangomis, parketo keisti nereikės ilgus metus, šį pakaks atnaujinti. Dangos atnaujinimas leidžia ilgą laiką džiaugtis pirmine parketo išvaizda.

2. Funkcionalūs baldai

Renkantis baldus, įprastai žvelgiama ne tik į šios dienos, bet ir netolimos ateities poreikius. Ypač jei tai greitai augančių vaikų kambario baldai. Kadangi kambarys atlieka kelias funkcijas, svarbu, jog ir baldai jame būtų kuo funkcionalesni. Žinoma, pagal vaiko amžių ir jo fizines savybes pasirinkimas atitinkamai skirsis.

Šioje patalpoje būtina pasirūpinti sumaniu daiktų sandėliavimu, mat čia jų įvairovė itin plati. Prieš pirkdami baldus, įsitikinkite, jog, pavyzdžiui, lovos yra su erdviomis daiktadėžėmis, o spintelės – su įvairiomis lentynomis. Jeigu norite ilgaamžio rašomojo stalo, patariama įsigyti ergonomišką, reguliuojamo aukščio baldą. Kokybiškas stalas turėtų būti lengvai pritaikomas prie augančio vaiko poreikių.

3. Skirtingos kambario zonos

Kaip jau minėjome anksčiau, šiose erdvėse vyksta daug veiksmo. Viename kambaryje tenka mokytis, žaisti, užsiimti mėgstamais hobiais ir ilsėtis. Norint šiek tiek suvaldyti chaosą, geriausia erdvę išskirstyti į kelias skirtingas zonas. Tą padaryti galima baldais, kilimais arba pertvaromis. Pavyzdžiui, pastačius atvirą lentyną tarp lovos ir rašomojo stalo, galima atskirti mokymosi erdvę. O štai kilimas šalia lovos simboliškai nubrėš poilsio zonos ribas.

Atsižvelgiant į šiuos aspektus, ilgalaikėje perspektyvoje sutaupomos išlaidos – sukuriamas ne tik patogus, bet ir lengvai transformuojamas vaiko kambarys. Funkcionali grindų danga yra lengvai atnaujinama, o aukštos kokybės, daugiafunkciniai baldai užtikrina patvarumą. Įrengiant vaiko kambarį, žinoma, labai svarbu atsižvelgti į jo pomėgius ir charakterį. Tik suradę kompromisą, tiek vaikai, tiek tėvai galės džiaugtis funkcionalia ir stilinga erdve.