3 odos priežiūros patarimai, kurie yra aktualūs pandemijos metu

To, kad koronavirusas turės tiek daug įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui prieš porą metų turbūt nebūtų pagalvojęs nei vienas žmogus.

Dabar epidemiologinė situacija verčia taikytis prie naujų sąlygų bei formuoti naujus įpročius. Pakito ne tik galimybė socializuotis, bet ir daugumos odos priežiūros rutina. Primename, į ką svarbu atkreipti dėmesį norint išsaugoti gražią odą pandemijos metu.

Reguliariai keiskite kaukes

Puikiai suvokiame, kad kaukės yra tarsi apsauginis šydas nuo virusų arba, kitaip tariant, solidarus žingsnis, parodantis, jog prisiimi atsakomybę už aplinkinių gerovę. Nesvarbu, kokią kaukę renkamės – medžiaginę ar medicininę, prižiūrėti jas būtina. Naudodami medicinines kaukes turime nepamiršti, kad jos yra skirtos vienam kartui. Pasilikdami jas nepadėsime nei savo sveikatai, nei savo odai, ant kurios greičiau pateks įvairūs susikaupę nešvarumai. Jei renkatės medžiaginę kaukę, po kiekvieno naudojimo ją išplaukite. Taip pat venkite tokių sintetinių medžiagų kaip poliesteris bei pernelyg spaudžiančių veidą kaukių. Bet kokiu atveju, dėvėdami veidą dengiančias kaukes, pasistenkite jas esant saugioms sąlygomis nusiimti. Taip leisite savo odai kvėpuoti ir išvengsite nemalonių problemų. 

Dezinfekuokite paviršius, kuriuos dažnai liečiate

Dezinfekcinis skystis gana greitai tapo bene perkamiausiu pandemijos atributu. Jį naudojant svarbu nepamiršti ir aplinkinių paviršių. Dažna klaida – galvoti, jog juo pasitepus rankas apsaugos pilnai užteks. Iš tiesų pravarčiau yra skysčiu suvilgytu skudurėliu prasieiti pro dažnai liečiamus paviršius. Valykite jungiklius, rankenas ir, žinoma, telefoną. Taip ne tik apsaugosite save nuo virusų, bet ir pagerinsite odos būklę. Kai kurių telefonu apsauginiai stikliukai yra antibakteriniai, tad ekranas savaime yra švarus. Visgi, dauguma mūsų turi dėkliukus, skirtus išmaniajam, kuriuos valyti būtina. Tokiu būdu mūsų taip mėgiamas įrenginys, tačiau kartu ir įvairių bakterijų bei nešvarumų šaltinis bus daug saugesnis prisilietimui prie odos. Žinoma, valyti ekrano skysčiais nelabai galima, tad antibakteriniai telefonų apsauginiai stikliukai gali būti Jūsų išsigelbėjimas. 

Nepamirškite drėkinimo

Dažnai plaudami rankas bei jas dezinfekuodami po kiekvieno apsilankymo parduotuvėje, pastebime, jog oda pradeda sausėti. Tas pats galioja ir po kaukėmis besislepiančiai veido ir kaklo odai. Dėl šios priežasties reikia nepamiršti reguliariai pamaitinti ir palepinti savo odos. Pirmiausia, tikrai svarbu per dieną išgerti pakankamai vandens. Tai jau seniai žinomas faktas, kurį vis nustumiame į šalį. Veltui, juk dehidratacija tik prisideda prie odos išsausėjimo ir įvairių bėrimų atsiradimų. Aišku, situaciją galima bei netgi būtina gelbėti ir iš išorės. Naudodami priemones su hialurono rūgštimi bei kitais drėkinančiais ingredientais pagelbėsime savo odai, kuri ir taip sunkiai prisitaiko prie aplinkos pokyčių.