4 įdomūs istoriniai faktai apie baldus

Namuose įprastai praleidžiame daug laiko, tad neišvengiamai naudojamės įvairiais baldais. Tačiau tikriausiai nesusimąstome, kad kiekvienas iš jų pasakoja svarbią ar net šmaikščią istoriją. Pažvelkime į keletą įdomių faktų apie kai kurias interjero detales, kurias galima rasti daugelio namuose.

1. Sofų ir kėdžių statistika

 

Po ilgų svarstymų nuspręsta, kad vidutinė sofos galiojimo trukmė yra 2958 dienos. Tai sudaro maždaug aštuonerius metus. Be to, Senovės Egipte kėdes naudojo tik labai turtingi žmonės. Paprastai kuo aukštesnis buvo asmens statusas, tuo aukštesnės buvo jo kėdės kojos. Dabar kasdienybėje kėdes vidutiniškai naudojame 13 kartų per mėnesį.

2. Miegalių rojus

 

Manoma, kad seniausiose lovose galėdavo tilpti net 65 žmonės. Ir tai vis tiek buvo prabanga. Įdomu ir tai, kad vidutiniškai beveik 33 % savo gyvenimo laiko praleidžiame lovoje. Tik įsivaizduokite, koks procentas atitenka tinginiams!

3. Biuro kėdės atsiradimas

 

Ar kada nors susimąstėte, kas išrado biuro kėdę? Nustebsite sužinoję, kad tai buvo tas pats žmogus, kuris pasiūlė žymiąją natūraliosios atrankos teoriją. Taip, būtent Čarlzas Darvinas įkvėpė biuro kėdės dizainą XIX a., pridėdamas prie savo kėdės ratukus, kad taip galėtų greičiau judėti kabinete.

4.Stalų paskirtis

 

Senovėje stalai buvo visai kitokios paskirties nei dabartiniai. Egiptiečiai tokius baldus naudojo žaidimams žaisti ir daiktams susidėti. Kinai ant medinių stalų kūrė įvairius meno dirbinius. Na, o graikai buvo pirmieji, kurie pradėjo valgyti prie stalo.

Baldų galima rasti visur: nuo miegamojo iki darbo kambario. Kaip ir kiekvienas kitas gyvenimo aspektas, jie taip pat turi turtingą istoriją. Galbūt manote, kad reikėtų papildyti namus naujomis aukštos kokybės interjero detalėmis? Tuomet baldų parduotuvės Kaune yra tai, kur verta apsilankyti.