5 patarimai, kaip tikslingai apsipirkti išpardavimų metu

Liepos mėnuo – didelių išpardavimų metas tiek fizinėje, tiek elektroninėje prekyboje. Rodos, įvairūs prekeiviai vilioja nuolaidomis ir vieni už kitus siūlo vis geresnius pasiūlymus. Ką nusipirkti, kaip sutaupyti, o ko galbūt geriau atsisakyti? Psichologai sako, kad įvairių akcijų metu reikia nepamesti sveiko proto ir elgtis racionaliai, o prieš apsipirkinėjant itin naudinga pasidaryti reikalingų daiktų sąrašą.  

Nusimatykite galimų išlaidų biudžetą

Sėkminga „medžioklė“ prasideda nuo racionalaus asmeninio biudžeto planavimo. Nepaisant to, jog akys nori visko, prieš perkant aiškiai pasiskaičiuokite, kiek galite išleisti išpardavimų metu. 

Išpardavimai parduotuvėse nebūna ištisus metus, todėl artėjant didžiosioms akcijoms visuomet galite šiek tiek pasitaupyti iš anksto – taip galėsite skirti kiek didesnę nei įprastai pinigų dalį naujiems pirkiniams. Tačiau vien tik nusistatyti biudžetą neužtenka, reikia jo akylai laikytis. Svarbiausia taisyklė: neišleisti daugiau už savo gaunamas pajamas ir visuomet pasilikti pinigų svarbiausioms išlaidoms: maistui, nuomai ir kt. 

Palyginkite skirtingų pardavėjų kainas

Išpardavimas neužtikrina, jog už prekę mokėsite mažiausią rinkos kainą. Įvairūs pardavėjai taiko skirtingą nuolaidos procentą savo prekėms, todėl pagaliau radus trokštamą gaminį patartina pasitikrinti jo kainą pas konkurentus. 

Tai ypač lengva padaryti perkant internetu: tiesiog įveskite norimo modelio pavadinimą į Google paieškos sistemą ir patikrinkite rezultatus – taip matysite, kuris pardavėjas siūlo mažiausią kainą. Visgi perkant fizinėje parduotuvėje taip pat galima nesudėtingai patikrinti kainas. Yra nemažai programėlių, kuriose nuskaitę prekės brūkšninį kodą akimirksniu pamatysite įvairių prekeivių siūlomus variantus. 

Nepaisant to, labai svarbu rinktis tik patikimus prekybos taškus. Tai ypatingai aktualu užsisakinėjant internetu. Mažiausia kaina gali sugundyti įsigyti prekę, tačiau būtina įsivertinti, ar gaminys tikrai yra originalus, kokybiškas ir atitinka aprašymą. 

Peržvelkite savo spintą ir pasidarykite preliminarų sąrašą

Reguliari spintos revizija padeda ne tik atsikratyti nenešiojamais drabužiais, tačiau kartu primena apie nuostabius rūbus, kuriuos galbūt buvote pamiršę. Taigi prieš kiekvieną didelį apsipirkimą išpardavimų metu, rekomenduotina atlikti kruopščią spintos peržiūrą. Tikėtina, kad atrasite daugybę aktualių ir jums vis dar puikiai tinkančių rūbų. Tokia spintos revizija padės aiškiai suprasti, kokių drabužių jums tikrai reikia, tad visa šia informacija remdamiesi, galėsite nesudėtingai susidaryti pirkinių sąrašą, kuris pravers jums prekinantis. 

Taigi, užuot pirkus dar vienas kelnes, galbūt metas įsigyti klasikinį švarką arba baltus marškinius? Atraskite tai, ko trūksta jūsų spintoje, ir užpildykite šias spragas. Per išpardavimus nepirkite remdamiesi emocijomis, kitu atveju tikėtina, jog naujieji drabužiai taip ir užsiliks jūsų spintoje. 

Investuokite į kokybiškus, žymių prekinių ženklų gaminius 

Išpardavimų fanatikai pataria itin pigias parduotuves didelių akcijų metu aplenkti. Šis patarimas turi vieną aiškią priežastį: jeigu prieš tai tam tikra nebrangi prekė neatsidūrė jūsų pirkinių krepšelyje, tikėtina, jog jos jums ir nereikia. Kadangi greitosios mados parduotuvėse kainos nėra itin didelės, natūralu, kad  renkantis drabužį, kaina nėra pagrindinis aspektas, nulemiantis sprendimą. Todėl išpardavimų metų vertėtų pagalvoti, ar tikrai tas daiktas jums reikalingas, nepaisant to, kad jam dabar yra nuolaida. 

Visgi išpardavimų metu galite „sumedžioti“ itin reikalingų ir vertingų daiktų. Ypač naudinga rinktis žymių prekinių ženklų gaminius, kurių įprastai neperkate dėl kainos. Išpardavimų metu įsigiję „Nike“, „Adidas“, „Puma“ ir kt. gamintojų drabužius ar aksesuarus, galite sutaupyti tikrai ženklią sumą pinigų. 

Taigi, nuspręskite, ko jums tikrai reikia, ir įsigykite kokybiškus bei patvarius gaminius, kuriuos nešiosite metų metus. 

Įsigykite išsvajotą kuprinę

Išpardavimų metu verta nusipirkti vertingų, patvarių, ilgai tarnaujančių daiktų. Trokštami batai, makiažo priemonės ar aksesuarai dažnu atveju yra tai, kam įprastai gali būti gaila pinigų. Tad kodėl gi nepasinaudojus išpardavimo nuolaidomis? 

Itin pravartu išpardavimo metu pirkti gerų gamintojų kuprines, kurioms tikrai retokai būna taikomos nuolaidos. Kuprinių mados tendencijos taip greitai nekinta kaip drabužių, todėl įsigiję žinomų prekinių ženklų kuprinę, ja džiaugtis galėsite ilgą laiką. 

Pirkdami kuprinę dėmesį atkreipkite į keletą svarbių detalių: visų pirma, ji turėtų spalviškai derėti prie jūsų turimo garderobo. Taip pat rinkitės lengvas, tačiau tvirto audinio kuprines. Jeigu planuojate su kuprine eiti į ofisą, itin svarbu, jog viduje būtų speciali kompiuteriui skirta vieta. 

Planuojate su kuprine keliauti? Atkreipkite dėmesį į jos išmatavimus ir talpą. Atminkite, kelionės metu reikia susidėti nemažai asmeninių daiktų, todėl vertėtų rinktis talpią kuprinę, kurioje gausu įvairių skyrelių ir kišenių.