5 priežastys, kodėl kambaryje verta derinti kelis kilimus

Kilimų sluoksniavimo tendencija egzistuoja jau kuris laikas, tačiau pradėjo populiarėti visai neseniai.

Daugeliui tai atradimas, kuris leidžia sumaniai dekoruoti namus. Iš tikrųjų kilimų sluoksniavimo principas yra ganėtinai nesudėtingas. Pateikiame 5 priežastis, kodėl verta apsvarstyti šią tendenciją.

1. Sukuria jaukumą

Erdvė, kurioje sluoksniuojami kilimai, dažniausiai išsiskiria subtiliu jaukumu. Priklausomai nuo kilimų modelio ir spalvos, kambarį galima efektyviai atnaujinti, sukurti patogesnę erdvę. Pavyzdžiui, pasirinkus didesnį, trumpesnio plauko kilimą, ant jo galima patiesti mažesnį, ilgo plauko audinį. Tokiu būdu sukuriamas išskirtinis įvaizdis ir patogumas vaikštant.

2. Formuoja atskiras zonas

Gana didelėse ir atvirose erdvėse galima užsiimti skirtingomis veiklomis. Čia kilimai leidžia apibrėžti skirtingų veiklų zonas. Pavyzdžiui, jeigu virtuvės, valgomojo ir svetainės zonos yra bendroje erdvėje, patiesdami didelį kilimą šalia minkšto kampo, atskirsite poilsio zoną. Kelis skirtingų spalvų audinius galite kloti ir po valgomuoju stalu. Taip atskirsite valgomojo zoną ir suteiksite erdvei stilingą akcentą.

3. „Sugeria“ garsą

Tendencija aktuali ir tiems, kurie gyvena daugiabučiuose arba lofto tipo namuose ir turi kaimynų. Kilimai it „sugeria“ garso bangas. Patiesiant du kilimus, efektyviau suvaldomas aido sklidimas. Žinodami, jog mažiau pašalinių garsų pasiekia kaimynus, vakarais galėsite drąsiau šnekučiuotis su draugais, gal net garsiau klausytis mėgstamos muzikos.

4. Paslepia pažeistas vietas

Jeigu grindys yra pažeistos ir matosi įvairūs įbrėžimai, juos lengva paslėpti po kilimu. Taip pat, jeigu turite kilimą, kuris galbūt kadaise buvo jūsų močiutės arba padovanotas brangaus žmogaus, nusidėvėjimo žymes galite užkloti nauju audiniu. Patiesę naują kilimą ant senojo, atnaujinsite interjerą ir suteiksite brangiam daiktui ilgesnį gyvavimo laiką.

5. Užpildo erdvę

Patalpa, kurioje nėra kilimo neretai atrodo tuščia ir šalta. Interjero stiliuje dominuojant neutralioms spalvoms, ryškesniu audiniu galima užpildyti tuštumą. Sluoksniuojamos skirtingų raštų ar spalvų medžiagos sukurs įdomų akcentą. Todėl, jeigu jaučiate, jog kažko trūksta, atminkite – vos kelios naujos detalės lengvai išspręs šią problemą.

Eksperimentuokite, sluoksniuodami kilimus galbūt atrasite dar daugiau privalumų. Nebijokite derinti skirtingus raštus ir spalvas, kol atrasite labiausiai patinkančią ir derančią kompoziciją. Panašu, kad tai ne tik nauja stilingų namų tendencija, bet ir sumanus būdas formuoti erdves ar net paslėpti nedidelius trūkumus.