7 įdomūs faktai apie šunis

Šunys jau nuo seno yra vadinami geriausiais žmogaus draugais. Nenuostabu, jog mokslininkai skiria nemažai laiko jų tyrinėjimui. Šie keturkojai turi išties daug įdomybių, kurias netrukus aptarsime. Tad, pateikiame 7 faktus, kurių galbūt nežinojote apie šunis.

asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Šunų uoslė – pagrindinis jų kelrodis

Pasak tyrimų, šunų uoslė yra maždaug 40 kartų stipresnė nei daugumos žmonių. Nenuostabu, jog šie dažnai pasitelkiami ieškant dingusių asmenų. Be to, šeimininkai neretai pamiršta leisti augintiniams kiek daugiau „pauostinėti“ tuomet, kai šiuos vedžioja. Tačiau, svarbu paminėti, jog uoslė šunims yra netgi svarbesnė nei rega. Dėl šios priežasties, kitą kartą keliaudami pasivaikščioti, leiskite augintiniui pasimėgauti pasaulio skleidžiamais kvapais – patikėkite, šis už tai Jums tikrai padėkos.

Kairiarankiai ir dešiniarankiai

Ar žinojote, jog mylimas augintinis taip pat, kaip ir žmonės, gali būti tiek „kairiarankis“, tiek „dešiniarankis“? Kabutėse tai rašome tik todėl, jog šunys dažnai naudojasi visomis savo letenomis. Tačiau, pastebėta, jog šie gali skirti prioritetą vienai pusei. Kaip pastebėti, kuria letenėle naudojasi Jūsų šuo? Atkreipkite dėmesį į tai, kurią iš jų šis pirmiau iškelia mėgindamas sugriebti žaislą arba skanėstą. Tokiu atveju, išsiaiškinsite, ar Jūsų augintinis kairiarankis, ar dešiniarankis.

Šunų protas yra lygus dvimečiui vaikui

Ar žinojote, jog Jūsų augintinis yra tiek protingas, kiek dviejų metų vaikas? Pastebėta, jog šunys gali išmokti apie 100 skirtingų žodžių bei gestų, kurie padeda šiems naviguoti gyvenime ir komunikuoti su žmonėmis. Be abejo, šiuo atveju, labai svarbi ir tinkama dresūra. Čia Jums gali padėti įvairūs žaislai šunims, taip pat mėgstami skanėstai ar specialios priemonės. Žinoma, visuomet turite galimybę kreiptis į profesionalus. Tačiau, keturkojo mokymas savarankiškai gali suteikti šansą Jums neapsakomai suartėti. Mumbo.lt siūlomos dresavimo priemonės, taip pat specifiniai žaislai bei skanėstai bus puikus pasirinkimas, norint padėti savo keturkojui geriau pažinti pasaulį.

Žolės spardymas atlikus gamtinius reikalus

Tikriausiai ne vienas šuns šeimininkas yra pastebėjęs ganėtinai keistą keturkojo įprotį. Vos atlikę gamtinius reikalus, šie dažnai ima spardyti žolę galinėmis kojomis, lyg bandydami „apsivalyti“ pėdutes arba paslėpti tai, ką padarė. Visgi, šunys taip daro visai ne dėl šių priežasčių. Tokiu būdu, mylimi keturkojai tiesiog žymi savo teritoriją, kaip jiems ir įprasta.

Šokoladas – nuodai

Nors dauguma žmonių mėgsta bent kartais palepinti augintinį ir savo maistu, vertėtų atsiminti, jog šokoladas – tai uždrausta tema. Pastarojo sudėtyje yra medžiagų, kurių suvirškinti šuns organizmas negali. Žinoma, tai nereiškia, jog atsitiks blogiausias scenarijus, tačiau visuomet yra nemaža rizika, kad keturkojis smarkiai susirgs. Laimei, egzistuoja įvairūs skanėstai ar konservai šunims, kuriais galite palepinti augintinį nerizikuodami jo sveikata. Didelį tokių prekių pasirinkimą siūlo ir mumbo.lt, todėl nepraleiskite progos apsižvalgyti.

Blogas burnos kvapas – ne visuomet įprasta

Be abejo, galbūt Jūsų šuns burna niekuomet nekvepėjo taip gerai, kaip žmogaus. Tačiau, ši taip pat neturėtų skleisti ir didelio dvoko. Jeigu užuodžiate labai nemalonų kvapą, sklindantį iš keturkojo burnos, verčiau susisiekite su veterinaru. Gali būti, kad augintinis turi dantų problemų, tad, neatidėliokite.

Šunys gali pavydėti

Mokslininkai pastebėjo, jog šunys taip pat gali jausti pavydą. Pastarasis nebūtinai yra toks kompleksiškas bei identiškas žmonėms, tačiau šis tikrai egzistuoja. Tad, jei kitą kartą pastebėsite, jog glostant nepažįstamą šunelį, Jūsiškis elgiasi keistai, visai gali būti, jog taip pastarasis rodo pavydą bei mėgina susigrąžinti Jūsų dėmesį.