Nuo kelio slydo automobiliai
Sinoptikai ir vėl buvo teisūs, iš anksto pranešę, kad savaitės pabaiga ir vėl bus tikrai žiemiška: prognozuota, kad sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą ir vėl pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris atneš ir sniego. Apie besiartinančią dar vieną audrą gyventojams buvo išsiųstos įspėjamosios žinutės.
Ir išties užfiksuoti labai stiprūs vakarų – šiaurės vakarų vėjo gūsiai. Meteo.lt informavo, jog penktadienį 10 m aukštyje vėjo greitis Šventojoje siekė iki 31 m/s, Ventės rage – 30 m/s, o Šilutėje iki 25 m/s. Pavakarę prasidėjęs pustymas netrukus virto tikra pūga, temperatūra krito, formavosi plikledis.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrai sausio 20-osios, ketvirtadienio pavakarę gavo net tris iškvietimus. Tuoj po 15 valandos jų pagalbos šaukėsi Vainuto sen. Galnės kaime nuo kelio nuslydusio automobilio „Ford Galaxy“ ekipažas. Kol gelbėtojai pasiekė atokų rajono pakraštį, automobilio keleiviai jau buvo išlipę iš savo mašinos, tad beliko tik ištraukti automobilį.
Apie 17.50 val. gelbėtojai jau skubėjo į netoli Šilutės esantį Lapynų kaimą. Iš čia pranešta, kad pavojingai ant šono pasviro maršrutinis autobusas. Didžiulė transporto priemonė nuslydo nuo kelio ir pakibo ties griovio kraštu. Keleiviai negalėjo išlipti, nes vos pradėjus lipti autobusas krypo ir žmonės galėjo būti sužeisti. Gelbėti keleivius teko per langą – taip iš autobuso iškelti 14 keleivių, niekas nenukentėjo.
Tokios specialios įrangos, kuria atgal į kelią būtų galima ištemti autobusą, PGT vyrai neturi, tad šią operaciją organizuoti teko policijai.
Apie 20.40 val. gelbėtojai išskubėjo į Kintų sen. Rūgalių kaimą, nes buvo pranešta, kad čia kelią užtvėrė nuvirtęs medis. Nuvykus paaiškėjo, kad nuvirtę du medžiai, jie supjaustyti ir pašalinti.
Pajūryje dar blogiau
„Audra tikrai įsismarkavo. Gauname labai daug iškvietimų. Galima sakyti, negrįžtame į garažus“, – ketvirtadienio vakarą televizijų žurnalistams sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budinčios pamainos atstovas. Anot jo, pranešamai apie audros padarinius skrieja ne tik iš Klaipėdos ir rajono, bet ir Skuodo, Kretingos, Šilutės, Šilalės, Plungės miestų.
O ketvirtadienio vakare Palangos oro uoste net negalėjo nusileisti iš Oslo atskridęs lėktuvas, jam teko išskristi atgal.
Buvo ir nepravažiuojamų kelių

Valstybinius kelius prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ pranešė, jog penktadienio naktį teko dirbti visu pajėgumu, tačiau kadangi visoje Lietuvoje pustė, eismo sąlygos išliko sudėtingos. Dalyje kelių ruožų puraus sniego sluoksnis siekė 15 cm, o mažesnio intensyvumo keliuose – iki 20 cm. Buvo ir nepravažiuojamų rajoninių kelių.
„Pustymas, vėjas iššūkių kelia ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrinčiai bendrovei: dėl snygio keliai vėl greitai padengiami nauju sniego sluoksniu, o dėl pustymo dalis beriamos druskos yra nupučiama nuo kelio, todėl vos baigus darbus, jie kartojami. Šią naktį dirbo dvigubai mechanizmų nei įprastai, nubarstyta ir nuvalyta dvigubai kilometrų ir išberta dvigubai daugiau druskos, lyginant su įprastomis žiemos sąlygomis“, – teigiama penktadienį išplatintame bendrovės pranešime.
AB „Kelių priežiūra“ primena, kad vairuotojai turėtų išlaikyti ypatingą atidumą važiuodami atokesniais keliais, vengti staigių manevrų, rinktis saugų, mažesnį nei leistiną, greitį, įsitikinti, kad padangos tinkamos žiemos sąlygoms. Apie sudėtingas eismo sąlygas pranešti VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centrui galima telefonu 1871.
Kviečia apžiūrėti miškus
Valstybinė miškų tarnyba paragino miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasario.
„Šaltasis metų laikas yra tinkamiausias tvarkyti pažeistus medynus. Tuomet mažiausiai pažeidžiama dirva, aplinka ir netrikdomi miško gyventojai. Pažeistas egles sutvarkius šaltuoju metų laiku, nukirstų medžių kelmų bei kirtimo liekanų skleidžiamas kvapas išblės iki pavasario ir, kai orai atšils, į tuos medynus beveik nebevilios pradėjusių skraidyti žievėgraužio tipografo vabalų. Jei iki pavasarinio gamtos atbudimo nulaužtus, išverstus, kenkėjų apniktus ar džiūstančius medžius iš miško pašalinsime, tai bus veiksminga priemonė, sumažinsianti žievėgraužių plitimą ir jų daromą žalą“, – teigiama tarnybos pranešime.
Kilus klausimų, kokias priemones reikia taikyti vėjo ir kitų faktorių pažeistuose miškuose, konsultuoja Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros ir Miško sanitarinės apsaugos skyrių specialistai.
Rašyti atsakymą