A. Sorokinas – geriausias 2021 m. pasaulio ilgų nuotolių bėgikas

Tarptautinė ilgų nuotolių bėgimo asociacija (IAU) pirmadienį paskelbė geriausius 2021 metų sportininkus. Paaiškėjo, kad geriausiais 2021 metų sportininkais išrinkti lietuvis Aleksandras Sorokinas bei amerikietė Camille Herron.

A. Sorokinas – geriausias 2021 metų pasaulio ilgų nuotolių bėgikas. UPW nuotr.
A. Sorokinas surinko 51 proc. visų balsų ir užtikrintai aplenkė II vietą užėmusį ukrainietį Andrejų Tkačiuką (28,3 proc.) bei trečioje pozicijoje likusį Katemą Bekelę Negasą (13,9 proc.) iš PAR. A. Sorokinui tai jau antras toks įvertinimas. Pirmą sykį jis geriausiu pasaulyje pripažintas 2019 metais.

„Bėgu ne dėl laimėjimų, ne dėl titulų, o dėl to, kad man gera tai daryti. Bėgimas – mano laimė. Esu laimingas, kad atradau save bėgime. Rekordai rekordais, laimėjimai laimėjimais, tačiau norėčiau, kad tai neštų laimę žmonėms. Gal kvailai nuskambės, tačiau noriu, kad mano rezultatai taptų žmonėms įrodymu, kad kiekvienas galime tapti kelrodžiu, galime rasti būdą laimėti ir nugalėti savo silpnumą.

Noriu, kad žmonės tikėtų, kad kiekvienas yra savo likimo kalvis. Mano likimas – bėgti“.

A.Sorokinas dėkoja visiems, kurie balsavo rinkimuose, palaiko prieš, per ir po varžybų. 2021 metais jis pagerino 24 val. bėgimo pasaulio rekordą (309,399 km), taip pat pasiekė naują 12 val. bėgimo planetos rekordą (177,41 km). Jis tapo pirmuoju bėgiku pasaulyje, kuris 100 mylių nubėgo greičiau nei per 11 val. (10 val. 51 min. 39 sek.).