Adenoidai ir polipai. Ar tai ta pati problema?

polipai1Daugelį ir pavasarį kamuoja sloga, nosies užgulimas. Šių nemalonių simptomų priežastis gali būti ir polipai, ir adenoidai.

Nosies polipai yra suaugusiųjų liga, o vaikams dažniausiai įvairias ligas sukelia nosiaryklėje esantys adenoidai.

Adenoidai

Problema vaikams prasideda tuomet, kai adenoidai (limfoidinio audinio sankaupa) padidėja, išburksta, atsiranda sunkiai išpučiamo iš nosies sekreto, kuris leisdamasis žemyn gali sukelti kosulį, ausų uždegimus, kurtumą, sinusitus.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai, kurie leistų tėvams įtarti, kad jų vaikas turi adenoidus: vaikas dažnai guodžiasi, kad negali išpūsti nosies, jaučia nuolatinį nosies užgulimą, miega prasižiojęs, neretai knarkia.
adenoidai
Apsilankę pas LOR gydytoją, Jūs išsiaiškinsite, ar vaikui reikalingas medikamentinis gydymas, ar operacija, kurios metu pašalinami adenoidai.  Apsilankyti pas LOR gydytoją galima gavus šeimos gydytojo siuntimą.

Operacijos atliekamos su narkoze, kad vaikas nejaustų streso ir skausmo. Po operacijos praėjus 4-6 valandoms, jei ligoniukai neturi skundų, jie gali būti išleidžiami į namus.

Tėvams patariama, kad jei vaikas nekarščiuoja, tuomet gali viską valgyti ir gerti. Jei yra nusiskundimų praėjus po operacijos dienai ar dviem – būtina kreiptis į operavusį gydytoją.

Polipai

Suaugusiųjų polipai paprastai vargina sunkiu kvėpavimu nosimi, galvos skausmais, gausiomis išskyromis iš nosies, silpna arba išnykusia uosle.

Polipai – tai šviesūs, žele ar medūzos konsistencijos dariniai, besikaupiantys sinusuose, nosyje, nosiaryklėje. Po LOR konsultacijos siūloma juos šalinti operaciniu būdu.

Reikia atkreipti dėmesį, kad lašai į nosį, kuriuos naudojate ilgai, ne visada gali padėti. Pripratus prie vaistų, nosies gleivinei išsivysto medikamentinė priklausomybė. Šiuo atveju reikėtų nedelsti ir kreiptis į LOR gydytoją.

Nuo š.m sausio mėn. VšĮ Šilutės ligoninėje jau atliekamos įvairios LOR operacijos narkozėje (bendrinėje nejautroje), todėl kviečiame tuos, kurie turi įvairių kvėpavimo sutrikimų, pasikonsultuoti su LOR specialistais, kad būtų galima pagerinti Jūsų vaikų ar Jūsų gyvenimo kokybę.

UAB „Medea klinika“
LOR gyd. A.Skikas, tel. registruotis (8 441) 61510.