Akį traukiantis akcentas: kur ir kaip namuose panaudoti dekoratyvines plyteles?

 Šiuo metu populiariausių namų interjerų dešimtuke neabejotinai pirmauja minimalizmas, skandinaviškas santūrumas ir šaltos spalvos. Tačiau dekoruojant savo svajonių namus kartais taip norisi bendrą namų stilių apibrėžiančio, ryškaus akcento. Dekoratyvinės plytelės tam yra idealus pasirinkimas – nepaisant to, retas žino, kokios plačios yra jų panaudojimo galimybės.

Hole, koridoriuje ir „purvo“ kambaryje

Turbūt nerasime namuose geresnės vietos dekoratyvinėms plytelėms nei holas, koridorius ar „purvo“ kambarys (angl. mudroom) – juk tai pirmoji erdvė, kurią įžengę į jūsų namus pamato svečiai. Dekoratyvinės plytelės šiose erdvėse yra ir labai praktiškas pasirinkimas – būtent čia nusiaunate purvinus, žemėmis aplipusius batus, nusikratote lietaus lašus nuo skėčio, pasikabinate striukę arba paltą, paliekate darbo lauke įrankius. Dekoratyvines plyteles lengva prižiūrėti, todėl šiam paviršiui nebaisūs jokie nešvarumai.

Vonioje ir skalbykloje

Tose namų erdvėse, kuriose daugiausia drėgmės, dekoratyvinės plytelės yra nepamainoma paviršių apdailos medžiaga. Jeigu vonioje ar nuo vonios kambario atskirtoje skalbykloje vanduo teka tik ten, kur jis privalo tekėti, nesate apsaugoti nuo netikėtumų. Daugiau užtikrintumo suteiks vandeniui dekoratyvinės plytelės, kurios taip pat gali įnešti spalvų į dušo kabinos nišą ar aplink praustuvą.

Virtuvėje ir valgomajame 

Nesumeluosime sakydami, kad kiekvienų namų širdimi yra virtuvė, todėl natūralu, kad ir šiame namų kampelyje netruks dekoratyvinių akcentų, kurie tą šeimynišką jaukumą ir sukuria. Čia dekoratyvinės plytelės pasitarnauja kaip puiki medžiaga virtuvės sienutei virš stalviršių sukurti – virtuvės ar valgomojo paviršiams apsitaškant riebalais ar maisto likučiais, dekoratyvines plyteles itin paprasta prižiūrėti bei galima valyt tik paprastu skudurėliu.

Svetainėje ir miegamajame

Kiek rečiau nei jau išvardintose namų erdvėse, dekoratyvines plyteles galima sutikti ir tokiuose kambariuose kaip svetainė ar miegamasis. Kadangi tai yra „šalta“ ir labai praktiška medžiaga, dekoratyvinėmis plytelėmis yra puošiami židiniai ar namų biblioteką primenančios nišos, miegamajame – drabužinė, erdvės aplink darbo stalą ar kosmetinį staliuką.

Dekoratyvines plyteles galima naudoti įvairiais atvejais, tačiau patariame rinktis tą, kuris labiausiai dera prie jūsų namų interjero ir šeimininkų gyvenimo būdo. Nepersistenkite ir plyteles naudokite saikingai, kadangi tai išties ryškus dekoro elementas.