Ant marių kranto prisiminti išplaukę ir negrįžę…

Sekmadienį (liepos 19 d.) Kintuose, mažojoje evangelikų - liuteronų bažnytėlėje vyko Klaipėdos universiteto doc., dr. Silvos Pocytės paskaita „Vandens kelyje žuvusiems atminti. Keletas tėviškės praradimo epizodų 1944 m. pabaigoje – 1945 m. pradžioje“. Vėliau Ventėje, prie paminklo „Negrįžusiems iš marių atminti“ vyko malda ant marių kranto, skirta išplaukusiems ir negrįžusiems.

Į renginį ant marių kranto suvažiavo nemažas būrys vietinių ir iš marių negrįžusių žmonių artimųjų.
Prie molo prisišvartavo ir kurėnas SUD1, kurį atvairavo žuvusio kapitono sūnus R. Adomavičius.

Pamaldas laikė kunigai Mindaugas Žilinskis ir Valdas Miliauskas, į svečius atvyko ir dainininkas Stanislavas Stavickis – Stano.

Gražią sekmadienio dieną, su dvasinga muzika ir malda prisiminti negrįžusieji iš Kuršių marių. Po Klaipėdos universiteto doc., dr. S. Pocytės paskaitos, kuri vyko Kintų, mažojoje evangelikų – liuteronų bažnytėlėje visi rinkosi ant Kuršių marių kranto, kur atmintį apie negrįžusiuosius iš vandenų saugo paminklas Neptūno aukoms. Įspūdingas laivo formos paminklas nuskendusiems žvejams įkurdintas netoli kelio, vedančio į Ventės kaimą.

Pamaldas ant marių kranto laikė kunigai M. Žilinskis ir V. Miliauskas, dalyvavo ir dainininkas Stano.

Iniciatyva pastatyti tokį paminklą užgimė Ventės ir Šturmų kaimų bendruomenėse. Kuršių marių pakrantės kaimų gyventojai gali papasakoti ne vieną istoriją, kaip jų giminaičiai, kaimynai ar pažįstami negrįžo iš žvejybos ar kitokio plaukiojimo – jie žuvo audringų marių verpetuose. Daugumą kūnų vėliau marios namiškiams grąžino, tačiau būta ir tokių, kurie amžiams liko drauge su marių valdovu Neptūnu jo valdose.

Mintis rengti „Marių kapų šventės“ pamaldas ant marių kranto prieš keletą metų kilo Kintų evangelikų – liuteronų parapijos kunigui M. Žilinskiui. Šiemet renginyje dalyvavo Kintų seniūnas Antanas Kližentis, ant marių kranto skambėjo kompozitoriaus ir atlikėjo Stano dainos.

„Facebook“ Stano dalinasi įspūdžiais: „Labai įdomi patirtis. Šiandieną sudalyvavau maldoje – mišiose – koncerte „Negrįžusiems iš marių atminti“. Tai tiek tiesiogine prasme skirtas nuskendusiems Kuršių mariose, tiek ir perkeltine visiems, ką netikėtai užklumpa gyvenimo audros. Puiki idėja! Man reikėjo padainuoti keletą dainų tarp maldos ir pamokslo“.

Ventėje prie molo prisišvartavo legendinis kurėnas „SUD1“, kurį atvairavo pernai mariose žuvusio kurėno kapitono sūnus Romualdas Adomavičius. Vyko istorinio kurėno edukacija, apžiūrėjimas ir pasiplaukiojimas.