Aplinkai nekenksmingos – ekologiškesnės terasų medienos priežiūros priemonės

Kadangi namų savininkai bei verslai vis labiau rūpinasi aplinkosauga, didėja ir paklausa ekologiškoms medienos apdorojimo priemonėms. Tai ypač aktualu, kalbant apie medines terasas, kurias dėl nuolatinio gamtos poveikio reikia veiksmingai apsaugoti. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą apsaugos ir apdorojimo metodų, kurie yra aplinkai nekenksmingi.

JackieLou DL iliustracija iš Pixabay 

Natūralios – ekologiškesnės alyvos

Natūralios alyvos yra atsinaujinantys ištekliai, gaunami iš augalų ar sukuriami nenaudojant daug sintetinių bei kenksmingų priedų.

Šie aliejai įsiskverbia giliai į medieną bei užtikrina gera apsaugą, kartu išryškindami natūralų jos grožį. Rinkdamiesi mažai lakiųjų organinių junginių (LOJ) turinčią alyvą medienai, galite sumažinti taršos pėdsaką ir užtikrinti saugesnę aplinką sau, savo atžaloms bei augintiniams.

Daug kokybiškų ir mažai LOJ turinčių alyvų galite rasti  – https://osmo.lt/.

Augalinės kilmės vaškai

Augalinės kilmės vaškai gali būti naudojami kaip apsauginė danga medinių terasų priežiūrai. Būtent ekologiški vaškai yra natūralios kilmės, vandeniui atsparus barjeras, padedantis išlaikyti medienos grožį ir puoselėja jos ilgaamžiškumą.

Mažai lakių organinių junginių turintys dažai

Jei norisi dažytos terasos, rinkitės mažai lakiųjų organinių junginių turinčius dažus, kurie turi tą pačią naudą, kurią minėjome prie alyvų – mažesnė tarša bei didesnis saugumas. Daug kur galima rinktis įvairių spalvų ir efekto dažus, todėl galėsite džiaugtis norima estetika ir kartu mėgautis ekologiškumu.

Apibendrinimas

Rinkdamiesi aplinkai nekenksmingus medienos apdorojimo būdus bei priemones pavyzdžiui, natūralią medienos alyvą, vandens pagrindo hermetikus, augalinės kilmės vašką arba mažai lakiųjų organinių junginių turinčius dažus, galite apsaugoti savo medinę terasą ir kartu sumažinti poveikį aplinkai. Apsvarstykite šias galimybes jau dabar.